Historia kościoła św. Mikołaja, Stralsund

Kościół św. Mikołaja znajduje się w centrum miasta Stralsund w Niemczech, a historia tego kościoła sięga roku 1243 n.e. W mieście Stralsund znajduje się wiele kościołów, ale historia tego kościoła nie jest zbytnio znana.

Historia

W roku 1243 został zbudowany pierwszy kościół św. Mikołaja, który był poświęcony świętemu Mikołajowi. Został on zbudowany w stylu romańskim i kościół ten jest nadal obecny w mieście Stralsund. Po wybudowaniu pierwszego kościoła ludzie zaczęli oddawać cześć Świętej Marii, a prowadził ich ksiądz o imieniu Mikołaj. Budowa drugiego kościoła rozpoczęła się w 1348 roku i również został on zbudowany w stylu romańskim, a nowy kościół był poświęcony Świętej Dziewicy.

Po wybudowaniu drugiego kościoła, mieszkańcy czuli, że nie czczą Świętej Dziewicy i nie słuchają księdza. Postanowili więc wybudować trzeci kościół, który był poświęcony św. Mikołajowi. Ten kościół został zbudowany w stylu gotyckim i był poświęcony świętemu Mikołajowi. Budowa kościoła trwała bardzo długo, a ukończono ją w 1618 roku. Trzeci kościół był poświęcony Świętej Dziewicy, ale jego mieszkańcy zaczęli czcić św. Mikołaja ze względu na jego popularność.

Po wybudowaniu trzeciego kościoła, mieszkańcy zmienili nazwę kościoła ze Świętej Dziewicy na Świętego Mikołaja. Po wybudowaniu trzeciego kościoła, ludzie z kościoła nie byli w stanie zapłacić opłaty za utrzymanie kościoła i kościół musiał zostać zamknięty. Po zamknięciu kościoła ludzie nie mogli oddawać czci Najświętszej Pannie i nie mogli słuchać księdza.

Wtedy ludzie z kościoła postanowili odbudować trzeci kościół i w 1829 roku otworzyli nowy kościół. Ten kościół był poświęcony Świętej Dziewicy, ale ludzie zaczęli czcić św. Mikołaja i to jest powód, dla którego nowy kościół został nazwany jako św. Mikołaja.

Wnioski:

Historia tego kościoła jest bardzo ciekawa, a ja podałem wam kilka szczegółów dotyczących historii tego kościoła. Mam nadzieję, że informacje, którymi się z wami podzieliłem, pomogą wam dowiedzieć się więcej o historii tego kościoła.