Co warto zobaczyć w Hildesheim – Kościół św. Andrzeja 

Hildesheim St. Andrew’s Church to kościół anglikański, należący do Wspólnoty Anglikańskiej. Kościół znajduje się w Niemczech, w Hildesheim, w Dolnej Saksonii. Kościół jest jedną z niewielu angielskich katedr wciąż istniejących w Niemczech.

Kościół został zbudowany w 1486 roku i jest największym gotyckim kościołem w kraju. Kościół jest bardzo stary, ale architektura nie jest zbyt stara i jest w dobrym stanie. Architektura tego kościoła jest bardzo podobna do architektury katedry św. Michała w Monachium, która słynie ze swojej sztuki.

W pobliżu kościoła znajduje się wiele zabytków i pięknych miejsc, a należą do nich Stary Ratusz, Nowy Ratusz, Schlossmuseum i Ratusz. Możesz więc łatwo odwiedzić to miejsce podczas podróży do Hildesheim. W kościele św. Andrzeja w Hildesheim jest wiele rzeczy do zobaczenia i można łatwo odwiedzić każdą z nich.

Kościół składa się z trzech części, nawy głównej, chóru i Kaplicy Pani. Nawa główna jest największa i ma w centrum kopułę. Chór jest drugą co do wielkości częścią i znajdują się w nim słynne organy.

Lady Chapel jest najmniejszą częścią kościoła. Jest to małe miejsce z małym ołtarzem i ma najpiękniejsze obrazy. Obrazy te są bardzo znane i są autorstwa niemieckiego malarza i artysty Hansa Holbeina Starszego.

Kościół św. Andrzeja w Hildesheim jest jedyną katedrą w Niemczech, która ma kopułę. Na ścianach nie ma żadnych posągów ani obrazów, ponieważ kościół jest mały i ma mało miejsca, ale z zewnątrz można łatwo zobaczyć kopułę. Kopuła jest jak korona nad główną nawą i jest bardzo piękna do zobaczenia.

Kolejną rzeczą, którą można łatwo zobaczyć w kościele św. Andrzeja w Hildesheim są witraże. Są one największe i pokrywają prawie całą ścianę nawy głównej.

Kościół jest otwarty od 10:00 do 17:00 i jest bardzo popularną atrakcją turystyczną. Z łatwością można znaleźć wycieczki z przewodnikiem, które pokażą Ci kościół i jego szczegóły architektoniczne.

Wnioski:

Tak więc, są to rzeczy, które można zobaczyć w kościele św. Andrzeja w Hildesheim. Jeśli jesteś podróżnikiem, powinieneś odwiedzić to miejsce i cieszyć się pięknem tego kościoła.