Historia Katedry w Rouen

Słynną katedrą, którą można nazwać kościołem macierzystym Normandii jest kościół Saint-Étienne, znany jako Katedra w Rouen. Katedra w Rouen została pierwotnie zbudowana między XI a XII wiekiem i została całkowicie zniszczona w 1604 roku. Katedra została ponownie zrekonstruowana w 1705 roku.

Katedra w Rouen znajduje się na północnym krańcu miasta Rouen. To wspaniałe i słynne miejsce jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych we Francji. Została zbudowana w XI wieku i jest obecnie największą gotycką katedrą we Francji. Katedra poświęcona jest patronowi Rouen – św. Szczepanowi, który jest trzecim z apostołów.

Historia katedry jest długa i barwna, jest ona również popularną atrakcją dla turystów. Katedra jest siedzibą biskupa Rouen od XIII wieku i jest również jedną z największych katedr w Europie. Katedra w Rouen jest popularnym miejscem dla turystów i mieszkańców, a także jest najczęściej odwiedzanym budynkiem religijnym we Francji.

Zewnętrzna część katedry jest ozdobiona posągami i rzeźbami świętych. Główna wieża jest wysoka i szeroka, a zdobi ją pozłacany posąg Jezusa Chrystusa. Wejście do katedry jest przez zachodnie drzwi i jest to dość niesamowity widok, aby zobaczyć ogromne okna kościoła.

Wewnątrz katedry można znaleźć wiele dzieł sztuki i rzeźby. Są tam piękne witraże, które są widoczne z zewnątrz, a wnętrze katedry jest jasne i kolorowe. Najpopularniejszą atrakcją jest słynna “Dama z Rouen”, która znajduje się w pobliżu ołtarza.

Katedra jest jedną z największych katedr w Europie, znajduje się w niej najdłuższa na świecie nawa w kościele gotyckim. Katedra została zniszczona przez wojny i klęski żywiołowe, ale obecnie jest restaurowana. Był to największy projekt budowlany w Europie przed II wojną światową, a jego ukończenie zajęło prawie 150 lat.

Ta wyjątkowa i niesamowita katedra z pewnością Cię zafascynuje i przeniesie w czasy średniowiecza. Jest to jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia przez turystów i jest bardzo dobrze utrzymane. Katedra w Rouen była pierwszym budynkiem w Europie, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wnioski:

Nie ma wątpliwości, że Katedra w Rouen jest najbardziej popularnym miejscem turystycznym we Francji i na pewno Cię zafascynuje.