Katedra w Ulm jest jednym z najbardziej imponujących budynków w mieście. Kościół jest uważany za symbol Ulm.

Historia katedry w Ulm

Katedra w Ulm została wybudowana w XII wieku, jednak pierwsza pisemna wzmianka o budowie kościoła pochodzi z roku 1156. Był to klasztor benedyktyński, ale po reformacji kościół stał się protestanckim miejscem kultu.

Katedra została uszkodzona podczas II wojny światowej. W 1955 roku kościół został odrestaurowany i obecnie jest jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta.

Co warto zobaczyć w katedrze w Ulm?

Kościół posiada wiele ciekawych i pięknych elementów. Oto najważniejsze rzeczy, które powinieneś zobaczyć w katedrze w Ulm:

1. Gotycki styl odrodzenia

Katedra jest jednym z najbardziej popularnych kościołów na świecie. Katedra w Ulm ma styl gotycki, który jest jednym z najciekawszych stylów architektury.

2. Dzwonnica

Dzwonnica jest jedną z najlepszych rzeczy do zobaczenia w katedrze. Wieża jest otoczona przez siedem dzwonów, które zostały dodane przez lokalnego mistrza budowlanego w latach 1615-1631.

3. Okna

Okna w katedrze są dość niezwykłe. Są one wykonane z witraży i są niesamowite, aby zobaczyć.

4. Witraże

Witraż jest również jedną z cech katedry w Ulm. Okna są kolorowe, a najlepsze jest to, że kolor nie blaknie, nawet jeśli się zamoczy.

5. Organy

Organy są największe i najpotężniejsze na świecie. Jest to najważniejszy element wyposażenia kościoła, a organista używa go do grania podczas nabożeństw.

6. Krypta

Krypta jest jedną z najciekawszych części kościoła. Znajdują się w niej grobowce biskupów, którzy rządzili miastem.

7. Krużganek

Krużganek jest najbardziej znaną częścią katedry. Budynek został zaprojektowany przez architekta Wilhelma von Hasenauera i został ukończony w 1845 roku.

8. Barokowe malowidła

W katedrze znajduje się ponad 500 obrazów. Najstarsze obrazy zostały namalowane przez Hansa Schützenbergera.

9. Statua św. Marcina

Posąg św. Marcina jest największy na świecie. Jest to jedyny na świecie posąg, który ma cztery twarze.

10. Ołtarz

Ołtarz jest najpiękniejszy i najlepiej zaprojektowany. Ołtarze zostały stworzone przez dwóch znanych niemieckich malarzy Hansa Holbeina i Michaela Wolgemuta.

Wnioski:

Podzieliłem się z Tobą 10 najlepszymi rzeczami do zobaczenia w katedrze w Ulm. Mam nadzieję, że podobało Ci się czytanie tego postu i uznałeś go za interesujący. Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.