Co zobaczyć w kościele św. Mikołaja w Hamburgu

Kościół św. Mikołaja w Hamburgu jest najstarszym kościołem w Hamburgu, w Niemczech. Znajduje się on na Łabie i jest największym gotyckim kościołem w Europie. Kościół został zbudowany w latach 1326 – 1330 i jest największą gotycką budowlą w północnej Europie. Jest trzecim co do wielkości kościołem w Niemczech i jest największą tego typu budowlą z cegły.

Kościół był centrum kultu dla miasta aż do reformacji w 1537 roku. W 1629 roku kościół został zniszczony przez pożar, a w 1630 roku został odbudowany przez tego samego architekta. W 1740 roku kościół został dotknięty kolejnym niszczącym pożarem i został ponownie odbudowany przez tego samego architekta w 1750 roku.

W kościele znajdują się cztery dzwony, które słyną ze swoich nazw, a są to: dzwon “Tacitus”, dzwon “St. Catherine”, dzwon “St. Barbara” i dzwon “St. Nicholas”. Tacyt był rzymskim gubernatorem Hamburga i był patronem kościoła. Katarzyna była matką cesarza Konstantyna i została uznana za patronkę kościoła. Barbara była patronką Hamburga i była patronką kościoła. Mikołaj był patronem kościoła i jego legenda mówi, że przynosił zabawki i słodycze dla dzieci.

Jak zwiedzać:

Hamburg St. Nicholas Church znajduje się przy Rauheerstraße 1 w dzielnicy Altona w Hamburgu. Kościół można z łatwością zwiedzić na własną rękę. Nie trzeba przechodzić przez kasę biletową ani zdobywać biletu. Możesz po prostu wejść do środka i zostaniesz przywitany z uśmiechem.

Możesz łatwo dostać się do kościoła, korzystając z transportu publicznego, ponieważ jest on dobrze połączony z różnymi środkami transportu. Możesz wziąć tramwaj, autobus lub pociąg, aby dotrzeć do kościoła. Istnieje wielu operatorów turystycznych, którzy oferują wycieczki do kościoła, a ty możesz wybrać ten, który jest zgodny z twoim budżetem.

Wnioski:

Kościół św. Mikołaja w Hamburgu jest największą gotycką strukturą w Europie i jest jednym z najstarszych kościołów w Niemczech. Został zbudowany w 13 wieku i jest popularną atrakcją w Hamburgu. Jeśli odwiedzasz Hamburg i szukasz ciekawych miejsc do odwiedzenia, to możesz odwiedzić ten kościół.