Historia Katedry Mariackiej, Strasburg

Historia Strasburga Katedra Mariacka jest najważniejszą katedrą miasta Strasburga. Została zbudowana w 1849 roku w stylu neogotyckim. Znajduje się na brzegu rzeki Ill. Jest to jeden z najważniejszych budynków miasta.

Katedra zbudowana jest w stylu architektonicznym Gothic Revival i jest trzecim kościołem wybudowanym na tym miejscu. Pierwszy kościół został zbudowany w XI wieku, a drugi w 1356 roku. Obecny budynek został zaprojektowany przez Emmanuela Héré, który był architektem Grand Palais w Paryżu.

Katedra została uznana za pierwszy we Francji obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Historia Katedry Mariackiej

Została wybudowana w XIX wieku i jest budowlą w stylu gotyckim. Posiada bardzo bogatą architekturę. Dużą wartość mają witraże. Ołtarz główny wykonany jest z pozłacanego drewna, a sufit ozdobiony jest mozaikami. Nawa główna pokryta jest niebieskim dywanem.

Katedra podzielona jest na trzy części. Pierwszą z nich jest chór. Jest on pochodzenia romańskiego. Druga część to nawa główna. Kopuła nawy jest konstrukcją drewnianą. Trzecią częścią jest transept. Jest to największa część i również jest ze złoconego drewna. Dach katedry wykonany jest z miedzi.

Katedra posiada pięć wież. Najwyższą z nich jest wieża wejściowa. Ma ona kształt krzyża. Dwie pozostałe wieże są tej samej wysokości. W najwyższym punkcie znajduje się duże okno różane. Ma ono kształt korony, a kolory tego okna różanego są w najpiękniejszych odcieniach. Okno różane ma cztery światła, które są tej samej wielkości.

Katedra jest dużym budynkiem, w którym znajduje się wiele pomieszczeń. Najbardziej znanym pomieszczeniem jest krypta. Jest ona pochodzenia romańskiego i ma mozaikową podłogę. W krypcie znajduje się wiele starych kości i czaszek. Krypta otoczona jest kaplicą, w której przechowywane są relikwie męczenników.

Katedra jest miejscem kultu dla katolików i protestantów. Katedra jest piękną budowlą, a jej historia jest niesamowita.

Katedra Najświętszej Marii Panny w Strasburgu

Historia Katedry Mariackiej w Strasburgu

Katedra jest wspaniałą strukturą i jest uważana za jeden z najważniejszych budynków w mieście Strasburg.

Historia Katedry Mariackiej

Katedra jest miejscem kultu dla katolików i protestantów. Katedra jest piękną strukturą, a jej historia jest niesamowita.

Historia Katedry Mariackiej

Wnioski:

Historia Katedry Mariackiej jest jednym z najważniejszych miejsc kultu w mieście Strasburg. Jest to niezwykłe miejsce kultu, a historia katedry jest niesamowita.