Florencja Katedra Santa Maria del Fiore

Katedra Santa Maria del Fiore została wybudowana w XIII wieku i jest jednym z najpiękniejszych kościołów w całej Europie. Kościół znajduje się w samym centrum miasta Florencja. Znany jest również jako Katedra Świętej Krwi, jest siedzibą arcybiskupów Florencji.

Historia Kościoła

Budowa kościoła rozpoczęła się w 1298 roku, a konsekrowany został w 1306 roku. Architektem kościoła był Arnolfo di Cambio, a ukończono go w 1314 roku. Katedra składa się z czterech kondygnacji i posiada łącznie 21 kaplic.

Pierwsza kaplica nosi nazwę Kaplicy Krucyfiksu i jest zbudowana na tej samej wysokości co kopuła katedry. Została ona poświęcona w 1384 roku i jest najwyższą i najważniejszą kaplicą kościoła. Druga kaplica nosi nazwę Kaplicy Najświętszego Sakramentu i jest poświęcona Maryi.

Trzecia kaplica nosi nazwę Kaplicy Najświętszej Marii Panny i jest poświęcona Maryi Pannie. Czwarta kaplica nosi nazwę Kaplicy Apostołów i jest poświęcona apostołom. Piąta kaplica nazywa się Kaplicą Zmarłych i jest poświęcona zmarłym.

Szesnasta kaplica to Kaplica Krzyża i jest to największa kaplica. Została zbudowana w XIV wieku. Osiemnasta kaplica to Kaplica Świętego Szczepana i jest poświęcona świętemu męczennikowi Szczepanowi.

Dziewiętnasta kaplica to Kaplica Zwiastowania i jest to najmniejsza kaplica. Dwudziesta kaplica to Kaplica Dziewicy i jest poświęcona Dziewicy Maryi.

Dwudziestą pierwszą kaplicą jest Kaplica Świętej Krwi i jest ona również znana jako Kaplica Świętej Krwi. Jest to najstarsza kaplica w katedrze i jest poświęcona Krwi Świętej.

Kaplica Świętej Krwi jest jedyną kaplicą, która nie jest połączona z resztą katedry. Została zbudowana w XIV wieku i składa się z trzech poziomów.

Kaplica Świętej Krwi poświęcona jest Świętej Krwi Chrystusa i jest najświętszym miejscem w katedrze. Jest to najważniejsze miejsce w kościele.

Wnętrze Katedry Santa Maria del Fiore

Wewnątrz katedry Santa Maria del Fiore będziesz mógł zobaczyć oryginalne freski. To najstarsze i najcenniejsze malowidła w całych Włoszech.

Jeśli wybierzesz się do Florencji, będziesz mógł zobaczyć najpiękniejsze freski w całej Europie. Jest to obowiązkowe miejsce do zobaczenia dla turystów i jest to jeden z najlepszych kościołów w całej Europie.

Wnioski:

Katedra Santa Maria del Fiore jest jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w całej Europie. Architektura, obrazy i freski w katedrze są najlepsze w całej Europie.

Jeśli lubisz jeździć do Florencji, to koniecznie powinieneś odwiedzić tę katedrę.