Bazylika w Lujan – historia

Bazylika Lujan została zbudowana w 1725 roku w mieście San Antonio w Teksasie. Bazylika Lujan jest jedną z najczęściej odwiedzanych bazylik w Stanach Zjednoczonych. Budowa została zakończona w 1729 roku.

Bazylika Lujana to najważniejszy kościół rzymskokatolicki w Stanach Zjednoczonych. Znajduje się w mieście San Antonio w stanie Teksas. Jest poświęcona Narodzeniu Maryi.

W Bazylice Lujan znajdziemy niesamowitą i unikalną architekturę. Jej kopuła jest najwyższa w całym kraju. Bazylika Lujan jest największym kościołem w Stanach Zjednoczonych.

Historia Bazyliki Lujan

W 1725 roku grupa franciszkańskich misjonarzy przybyła do Teksasu i rozpoczęła budowę pierwszego kościoła w obecnej Bazylice Lujan. Franciszkańscy misjonarze byli nazywani Białymi Braćmi. Byli oni zakonem założonym w XIII wieku przez św. Franciszka z Asyżu.

Pierwszy kościół został zbudowany dla osadników z tego terenu. Osadnicy byli nazywani rdzennymi Amerykanami. Pierwszy kościół został zbudowany w miejscu, w którym mogli odprawiać msze dla rdzennych Amerykanów.

W roku 1725 franciszkanie zbudowali pierwszy kościół na tym terenie. Po wybudowaniu pierwszego kościoła, franciszkanie kontynuowali budowę innych kościołów. W roku 1730 pierwszy kościół został zastąpiony przez większy i lepszy.

W roku 1725 kościół został nazwany kościołem Nuestra Señora de la Asunción. W roku 1729 kościół otrzymał nową nazwę. Nowa nazwa była na cześć dzieciątka Jezus. Nowa nazwa brzmiała Lujan Basilica.

Bazylika Lujan jest jednym z najczęściej odwiedzanych kościołów rzymskokatolickich w Stanach Zjednoczonych. Jest czwartym co do wielkości kościołem w Stanach Zjednoczonych.

Architektura Bazyliki Lujan

Bazylika Lujana znajduje się w mieście San Antonio w Teksasie. Miasto San Antonio jest stolicą stanu Teksas.

Bazylika Lujan jest kościołem poświęconym Narodzeniu Maryi. Budowa kościoła została zakończona w roku 1725.

Bazylika Lujan była drugim najstarszym kościołem w stanie Teksas. Pierwszy kościół w stanie Teksas powstał w roku 1728.

Kopuła Bazyliki Lujan jest największą w całych Stanach Zjednoczonych. Kopuła Bazyliki Lujan jest najwyższa w całym kraju.

Kopuła Bazyliki Lujan ma 55 stóp wysokości.

Kopuła Bazyliki Lujan jest symbolem kościoła.

Budowa kopuły Bazyliki Lujan została rozpoczęta w roku 1726. To trwało 14 lat, aby zakończyć kopułę.

Kopuła Bazyliki Lujan jest największą kopułą w całych Stanach Zjednoczonych. Jest to również najważniejsza kopuła w całym kraju.

Kopuła Bazyliki Lujana jest zaprojektowana jako kopuła.

Kopuła Bazyliki Lujan