Historia kościoła św. Józefa w Havre

Miasto Havre znajduje się w stanie Michigan. Znajduje się tam mały kościół o nazwie “St. Joseph’s Catholic Church”, który jest parafią archidiecezji Detroit. Kościół został zbudowany w 1891 roku, a teren jest obecnie używany jako parking.

Co zobaczyć w kościele:

Jest to piękny kościół z bogatą historią. Jest to najstarszy kościół katolicki w stanie Michigan. Został zbudowany w 1891 roku i z zewnątrz wygląda bardzo staromodnie. Jest to mały kościół, ale jego wnętrze jest imponujące.

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz po wejściu do kościoła jest piękny ołtarz. Ma on drewnianą ramę, a krzyż wykonany jest z kutego żelaza. Podłoga składa się z marmurowych płytek i jest tam piękny witraż.

Jest tam również piękna figura Maryi i krucyfiks. Jest to bardzo religijny kościół i przed każdą ławką znajduje się krucyfiks. Na ścianie kościoła znajduje się obraz przedstawiający Ostatnią Wieczerzę.

Kościół znajduje się przy ruchliwym skrzyżowaniu, a przy wejściu jest tablica z napisem “Havre St. Joseph Church”. Jest to mały kościół, ale jest to najstarszy kościół w mieście Havre.

Wnioski:

Havre St. Joseph Church jest małym, ale ciekawym kościołem, a wnętrze jest dobrze zaprojektowane. Można mieć wgląd w przeszłość i dowiedzieć się czegoś nowego o kościele.