Historia Katedry w Mediolanie

Historia to najlepsza rzecz, jaką można wiedzieć o każdym miejscu, mieście czy kraju. Pokazuje ona bowiem obecny stan tego kraju lub miasta, a także pomaga nam zrozumieć, jak się ono rozwijało i jaki jest jego obecny stan.

Nie możemy sobie wyobrazić naszego życia bez znajomości naszej historii, więc zamierzam opowiedzieć wam o historii Katedry w Mediolanie. Katedra w Mediolanie została zbudowana w 1296 roku i jest największym kościołem Włoch. Katedra znajduje się na Piazza del Duomo i ma kwadratową podstawę 8 metrów w każdym boku i jest otoczona przez słynne Palazzo Reale, Palazzo Madama i Palazzo della Ragione.

Budynek katedry w Mediolanie to pierwsza duża budowa kościoła w średniowieczu w Europie, a katedra jest jednym z najważniejszych zabytków miasta Mediolan.

Katedra składa się z trzech naw i dwóch wież. Całkowita wysokość katedry wynosi prawie 60 metrów. Pierwsza wieża została wybudowana w 1388 roku przez architekta Giovanniego da Milano, druga wieża została wybudowana w 1415 roku przez Giuseppe Soderiniego, a trzecia wieża została wybudowana w 1848 roku przez Francesco Fiorentino. Katedra w Mediolanie jest głównym symbolem miasta i jest pomnikiem religijnym dla Kościoła Katolickiego, a także muzeum architektury i galerią obrazów.

Teraz spójrzmy na 10 najlepszych miejsc do odwiedzenia w Mediolanie:

10. Duomo

9. Galleria Vittorio Emanuele II

8. Museo Poldi Pezzoli

7. Parco Sempione

6. Casa Museo Boschi di Stefano

5. Castello Sforzesco

4. Santa Maria del Carmine

3. Bazylika Sant’Ambrogio

2. Sant’Eustorgio

1. Pinakoteka Ambrosiana

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post o historii katedry w Mediolanie. Mam nadzieję, że będziesz miał okazję odwiedzić Mediolan, jeśli jeszcze go nie odwiedziłeś.