Co warto zobaczyć w kościele św. Piotra,    Lubeka 

Jak wszyscy wiemy, kościół św. Piotra jest najważniejszym kościołem w mieście Lubeka. Jest to najstarszy i najbardziej znany kościół miasta i najstarszy budynek kościelny w Niemczech. Pierwszy kościół został zbudowany w 725 roku naszej ery i ten kościół jest drugim co do wielkości kościołem w Niemczech. Najważniejszą rzeczą do zobaczenia w kościele św. Piotra jest jego historia, architektura i sztuka.

Historia kościoła św. Piotra

Według źródeł historycznych, pierwszy kościół został zbudowany w 725 roku przez biskupa Gebharda w celu przechowywania relikwii św. W 1275 roku rozpoczęto budowę nowego kościoła, która trwała zaledwie pięć lat. Kościół św. Piotra jest pierwszą budowlą w stylu gotyckim w Lubece. Kościół ten jest uważany za jeden z najważniejszych kościołów w Niemczech. Budowa kościoła została rozpoczęta w roku 1270 i zakończona w 1338.

Lubecki kościół św. Piotra

Jest to drugi co do wielkości kościół w Niemczech. Za nazwą tego kościoła kryje się wiele powodów, o których opowiemy. Św. Piotr jest jednym z czterech Ewangelistów, którzy przybyli, aby głosić Ewangelię. Według wierzeń, św. Piotr głosił Ewangelię Żydom, a następnie nawrócił ich na chrześcijaństwo i to jest powód nazwy tego kościoła. Innym powodem jest to, że kościół ten jest najważniejszym kościołem w mieście Lubeka.

Co zobaczyć w kościele św. Piotra

Główna struktura tego kościoła jest w stylu gotyckim. Pierwszą rzeczą, która przyciąga ludzi do tego kościoła jest jego architektura. Wnętrze tego kościoła podzielone jest na cztery nawy i nawę główną. Długość nawy wynosi 180 metrów, a całkowita powierzchnia tego kościoła wynosi około 11 000 metrów kwadratowych.

Najważniejszą rzeczą do zobaczenia w tym kościele są dzieła sztuki. W tym kościele znajduje się wiele obrazów i posągów. Najważniejszym obrazem w tym kościele jest obraz św. Marcina. Trzyma on krzyż i klęczy przed Matką Boską.

Wnioski:

Mam nadzieję, że macie dobrą wiedzę na temat historii tego kościoła. Kościół ten jest najważniejszym miejscem kultu w mieście Lubeka. Tak więc, kiedy będziecie się wybierać do Lubeki nie zapomnijcie odwiedzić tego kościoła. Z pewnością będziesz zadowolony z wycieczki do tego kościoła.