Najlepsze rzeczy do zrobienia w Schwerinie

Schwerin jest największym miastem Meklemburgii-Pomorza Przedniego w Niemczech i stolicą Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Miasto ma około 350.000 mieszkańców i gęstość zaludnienia około 300 osób na km2. W przeszłości miasto było znane z przemysłu włókienniczego i portu. Miasto słynie również z zabytków historycznych. W roku 1317 miasto stało się stolicą Meklemburgii. Miasto ma wiele do zaoferowania turystom i słynie również z architektury.

Rzeczy do zobaczenia w Schwerinie

Oto najlepsze atrakcje w Schwerinie, które pozostawią w Twojej pamięci niezatarte wrażenie.

Kościół Katharina

Jest to najstarszy kościół w mieście i został zbudowany w XIV wieku. Architektura kościoła jest gotycka i posiada unikalny design. Kościół jest również znany z rzeźb zwierząt i malowideł znajdujących się w kościele.

Zamek Kolberg

Jest to najstarszy zamek w mieście i został zbudowany w XV wieku. Zamek otoczony jest fosą i posiada piękny ogród. W zamku znajduje się wieża, która jest widoczna z daleka i nazywa się Rauchturm. Zamek został zbudowany przez rodzinę Hohenzollernów.

Brama Brandenburska

Jest to główne wejście do miasta i została zbudowana w XVIII wieku. Brama jest jednym z symboli miasta i jest również najstarszą zachowaną bramą miasta.

Schlossplatz

Jest to największy plac w mieście i został zbudowany w XVII wieku. Plac ten jest również jedną z atrakcji turystycznych miasta.

Kościół św. Katarzyny

Jest to największy kościół w mieście i został zbudowany w XV wieku. Kościół jest również znany ze swojego carillonu i jest to jeden z najstarszych carillonów w Europie.

Wnioski:

W Schwerinie jest wiele rzeczy do zobaczenia i na pewno będziesz pod wrażeniem architektury miasta. Jeśli chcesz odkryć więcej rzeczy do zobaczenia w Schwerinie, to powinieneś odwiedzić miejsca wymienione powyżej.