5 zadziwiających faktów o Katedrze św. Eryka w Uppsali

Katedra św. Eryka w Uppsali jest najbardziej znanym kościołem Szwecji. Katedra jest jednym z największych kościołów w Skandynawii i jest również najczęściej odwiedzanym miejscem kultu religijnego w Szwecji. Została zbudowana w latach 1434-1511 i znajduje się w Uppsali, stolicy Szwecji.

Omówmy 5 najlepszych faktów na temat Katedry Świętego Eryka w Uppsali.

Najstarsza katedra w Europie

Jest uważana za najstarszą katedrę w Europie i jest czwartym co do wielkości kościołem w Szwecji. Katedra jest również wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Kościół św. Eryka

Kościół został zbudowany na miejscu starożytnej rzymskiej świątyni. W roku 1430 zdecydowano, że stara katedra nie jest wystarczająco duża, aby pomieścić wszystkie nabożeństwa, więc zbudowano nową katedrę.

Zamek w Uppsali

Zamek znajduje się w samym sercu miasta. Jest to największy zamek w Szwecji i jest również jednym z największych zamków w Europie. Zamek został zbudowany przez króla Birgera Magnussona w XIII wieku.

Uniwersytet w Uppsali

Jest to jeden z najstarszych uniwersytetów w Szwecji i jest to również drugi co do wielkości uniwersytet w Szwecji. Został założony w XII wieku, a uniwersytet jest rozłożony na terenie miasta i okolic.

Wnioski:

Jeśli planowałeś odwiedzić katedrę, to musisz zarezerwować bilety do katedry św. Erika w Uppsali. Jest to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Szwecji. Nie zapomnij więc uwzględnić jej na swojej liście rzeczy do zrobienia podczas wizyty w Uppsali.