Moskiewski Sobór Chrystusa Zbawiciela, Moskwa

Rosyjskie kościoły są znane z pięknej architektury. Kościoły te są znane ze swojego artystycznego piękna i wielkoskalowych rzeźb. W tym artykule przedstawię Ci jeden z najbardziej znanych rosyjskich kościołów, którym jest moskiewski sobór Chrystusa Zbawiciela. Jest to kościół katolicki, który został zbudowany w 1724 roku i ukończony w 1755 roku.

Cerkiew znajduje się w centralnej części Moskwy i jest częścią kompleksu moskiewskiego Kremla. Jest to jeden z najstarszych kościołów w Moskwie i jest to piękne dzieło sztuki. Cerkiew jest uważana za jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Moskwy. Głównym celem katedry jest upamiętnienie cierpienia Chrystusa i została zaprojektowana przez włoskiego architekta Carlo Rossi.

Historia katedry:

Fundamenty kościoła rozpoczęto w 1722 roku, a ukończono go w 1755 roku. Jest to jedyny kościół katolicki na Kremlu. Budowę kościoła sfinansował francuski dyplomata Jean Baptiste Bouchard, który w 1719 roku został mianowany gubernatorem Moskwy.

Kościół został zaprojektowany przez Carlo Rossi, włoskiego architekta. Kościół został konsekrowany w 1724 roku, a prace budowlane trwały prawie dwa lata. Katedra jest częścią Kremla i znajduje się w centralnej części Moskwy. Wchodzi w skład kompleksu kremlowskiego i jest jednym z najważniejszych miejsc miasta.

Cerkiew ma dużą kopułę i jest uważana za jedną z największych i najważniejszych cerkwi Rosji. Jest to piękne dzieło sztuki i jest to druga co do wielkości cerkiew w Rosji. Kopuła ma średnicę 60 metrów, a jej wysokość wynosi 41 metrów. Całkowita waga kopuły wynosi 7 600 ton i jest ona wykonana z brązu i miedzi.

Cerkiew jest jedną z najstarszych cerkwi w Rosji i jest uważana za jeden z najważniejszych budynków Kremla. Głównym celem kościoła jest upamiętnienie cierpienia Chrystusa i jest on uważany za główny kościół rosyjskich katolików.

Jest to jedno z najbardziej znanych miejsc turystycznych miasta i jest to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów. Główne wejście do katedry znajduje się na Placu Czerwonym i jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w mieście.

Wygląd zewnętrzny:

Zewnętrzna część kościoła jest jedną z najbardziej imponujących części kościoła. Zewnętrzna część katedry jest połączeniem białego kamienia, cegły i złoconych i złotych dekoracji. Fasada jest ozdobiona szeregiem rzeźbiarskich płaskorzeźb. Główne drzwi katedry znajdują się w górnej części fasady i są wykonane z czarnego marmuru.

Główna fasada kościoła jest połączeniem kolorów białego i złotego. Kopuła katedry pokryta jest złotymi płytkami i jest to najbardziej atrakcyjna część katedry. Kościół jest otoczony pięknymi drzewami i jest to piękne dzieło sztuki.

Wnętrze:

Wnętrze kościoła jest również bardzo piękną i imponującą częścią katedry. Na stronie