Co warto zobaczyć w Katedrze Berneńskiej?

Katedra Berneńska jest słynnym punktem orientacyjnym Berna. W mieście Bern jest wiele kościołów, ale Katedra Berneńska jest najczęściej odwiedzanym kościołem. Istnieje wiele powodów, dla których ludzie odwiedzają katedrę, ale oto kilka najlepszych rzeczy, których musisz doświadczyć, gdy odwiedzisz katedrę.

1. Architektura

Katedra w Bernie jest architektonicznym cudem. Katedra ma styl gotycki, który jest popularny na całym świecie. Jeśli odwiedzisz to miejsce to na pewno będziesz zachwycony piękną architekturą.

2. Widok

Widok zapiera dech w piersiach, a panoramiczne widoki katedry sprawią, że poczujesz się jak w niebie. Katedra znajduje się w samym sercu miasta, a dotarcie do niej z dworca centralnego zajmie Ci tylko 15 minut.

3. Witraże

Witraże są najbardziej unikalną i atrakcyjną częścią katedry. Witraże są dziełem znanego artysty o imieniu Hans Holbein. Dzieło zostało ukończone w roku 1514.

4. Organy

Wewnątrz katedry znajdują się piękne organy. Organy mają największą liczbę piszczałek wśród innych katedr w Europie. Organy Katedry Berneńskiej są znane jako największe w Europie.

5. Sztuka

Katedra w Bernie posiada dużą kolekcję obrazów. Obrazy są wykonane przez znanych artystów wszystkich czasów. Najciekawszą częścią sztuki jest to, że istnieje wiele obrazów wykonanych przez Hansa Holbeina.

6. Rzeźby

Katedra w Bernie posiada dużą kolekcję rzeźb. Rzeźby te są dziełem słynnego artysty o imieniu Albrecht Dürer. Rzeźby te wykonane są z brązu i są bardzo realistyczne.

7. Dzwony

Katedra w Bernie ma największy dzwon w całej Europie. Ten dzwon waży około 70 ton i jest symbolem Berna. Dzwon ten można usłyszeć w całym mieście.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Katedrze w Bernie, to przeczytaj ten artykuł. Podzieliłem się z Tobą również kilkoma ciekawymi faktami na temat Katedry w Bernie.

Katedra Berneńska jest najczęściej odwiedzanym miejscem w Bernie i można zauważyć, że wiele osób odwiedza ją każdego dnia. Jeśli jednak planujesz odwiedzić to miejsce to musisz wiedzieć co dokładnie tam zobaczysz.