Top 10 miejsc do odwiedzenia w Ieper Katedra św.

Katedra św. Marcina jest największym kościołem w Ieper St. Martin. Katedra została zbudowana w XIII wieku i słynie z wielkiego projektu architektonicznego. Kościół znajduje się w samym sercu miasta Ieper. Kościół znajduje się na starej rzymskiej drodze między Arras a Calais. Jest on symbolem miasta Ieper, a także wielką atrakcją turystyczną.

Wokół powstania kościoła istnieje duża kontrowersja. Pierwszy kościół został wybudowany w VII wieku przez Rzymian. W 1228 roku został on zniszczony i odbudowany. Obecna budowla została rozpoczęta w 1260 roku, a ukończona w 1310 roku. Kościół został zbudowany w stylu gotyckim i posiada pięć naw, nawę oraz chór. Kościół składa się z czterech wież. Wieża frontowa jest największa i została zbudowana w XV wieku.

Wieże te znane są jako Czterech Ewangelistów. Kościół posiada trzy wieże. Największa z nich jest centralna i nazywana jest również iglicą Ducha Świętego. Centralna iglica jest najstarsza i pochodzi z XIV wieku.

Pozostałe dwie iglice zostały zbudowane w XIX wieku. Kościół ma w sumie 2000 metrów kwadratowych powierzchni. Główna ołtarzyk została namalowana przez flamandzkiego artystę Huberta Gleyre. Katedra jest wpisana na listę zabytków narodowych, a także na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Oto kilka najciekawszych miejsc, które można odwiedzić w katedrze:

1. Nawa i krypta

Katedra ma nietypowy układ. Posiada nawę główną i cztery nawy boczne. Nawa jest najszerszą częścią budynku i posiada drewniane ławki i łuki.

Krypta znajduje się poniżej nawy głównej i jest najstarszą częścią katedry. Krypta jest również znana jako dolny kościół. Krypta jest otoczona przez sześć dużych filarów.

2. Transept i chór

Chór i transept katedry jest największą częścią budynku. Chór ma drewniane siedzenia i drewniany sufit.

3. Ołtarz

Ołtarz główny katedry jest również znany jako Ołtarz Ducha Świętego. Jest to największy i najważniejszy ołtarz.

4. Organy

Katedra posiada również słynne i jedne z największych organów w Europie. Jest to jedyna katedra na świecie, która posiada podwójne organy.

5. Sanktuarium Świętego Marcina

W katedrze znajduje się małe sanktuarium poświęcone patronowi miasta Ieper. Sanktuarium ma formę małej kaplicy i jest zbudowane w stylu romańskim.

6. Krużganki

W katedrze znajduje się słynny i piękny krużganek. Krużganek jest najstarszą częścią budynku i pochodzi z XI wieku.

7. Krypta i skarbiec

Krypta katedry znajduje się w centrum budynku. Na stronie