Dlaczego warto odwiedzić Zagrzeb Katedra w Zagrzebiu

Być może myślisz, że dlaczego ludzie odwiedzają katedrę, ale jest o wiele więcej, co można zrobić niż zwiedzanie katedry.

Katedra w Zagrzebiu jest najwyższą budowlą w Chorwacji i jest również największym kościołem w kraju. Została zbudowana na miejscu dawnego klasztoru franciszkanów, który powstał w XIII wieku.

Katedra znajduje się w centrum miasta i otoczona jest placem katedralnym. Plac ten jest znaną atrakcją turystyczną, ponieważ znajduje się na nim wiele zabytkowych budynków.

W okolicy znajduje się również muzeum, które posiada dużą kolekcję sztuki religijnej. Wokół katedry znajduje się również wiele kawiarni i restauracji. W katedrze znajduje się również sklep z pamiątkami, w którym można kupić pamiątki z Zagrzebia.

Co zobaczyć w Zagrzebiu Katedra w Zagrzebiu

Katedra jest również nazywana kościołem św. Marka, ponieważ jest jedną z głównych atrakcji w Zagrzebiu. Jest to również jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w mieście i znajdziesz ludzi przybywających z całego świata, aby odwiedzić katedrę.

Katedra jest również jednym z najważniejszych symboli Zagrzebia. Katedra jest drugą co do wielkości katedrą w Chorwacji.

Co zobaczyć w Zagrzebiu Katedra w Zagrzebiu

Katedra zbudowana jest z wapienia i marmuru. Kopuła wykonana jest ze szkła, a wnętrze z białego marmuru.

Kopuła jest dość wysoka i ma prawie 65 metrów wysokości. Ściany są wykonane z marmuru i są cztery posągi świętych, które znajdują się u podstawy ściany.

Dach pokryty jest miedzią. Katedra ma trzy nawy i jest największym kościołem w mieście.

Posiada również dwie wieże, a zewnętrzna część katedry pokryta jest złotymi posągami.

Co warto zobaczyć w Zagrzebiu Katedra w Zagrzebiu

W katedrze znajduje się posąg Matki Boskiej, który stoi w tym miejscu od 1536 roku. Posąg ten znany jest jako Matka Boska Bolesna.

Znajdują się tam również trzy ołtarze boczne, które są znane jako ołtarze Trójcy Świętej, Zwiastowania i Wniebowzięcia.

Katedra jest najstarszym kościołem w Zagrzebiu i została zbudowana w XIII wieku.

Wnioski:

Podzieliłem się z Tobą historią Katedry w Zagrzebiu i tym, co warto zobaczyć w Katedrze w Zagrzebiu. Teraz możesz łatwo odwiedzić Katedrę w Zagrzebiu i cieszyć się swoim czasem tam.