Historia Katedry Mariackiej w Antwerpii

Katedra Mariacka w Antwerpii została wybudowana w XV wieku i jest jedną z największych gotyckich katedr w Belgii. Katedra jest bardzo piękna i jest także jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Antwerpii.

Historia katedry

Pierwsza katedra została zbudowana w 1078 roku, ale została zniszczona przez wojska francuskie w 1302 roku. Po zniszczeniu kościół został odbudowany i został poświęcony Matce Boskiej. Druga katedra została zbudowana w 1421 roku, ale w XVII wieku została uszkodzona przez wojska hiszpańskie.

Trzecią katedrę ukończono w 1818 roku, jest to nadal piękna katedra. Czwarta katedra została ukończona w 1859 roku i została zaprojektowana przez architekta Charlesa Labre.

Architektura katedry

Katedra Mariacka jest ogromną budowlą i jest bardzo piękna. Wnętrze jest niesamowite i stanowi doskonały przykład architektury gotyckiej.

Co warto zobaczyć w katedrze

Katedra św. Marii jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Antwerpii. Jeśli więc chcesz zwiedzić wnętrze katedry to musisz zarezerwować bilety z dużym wyprzedzeniem.

Wnioski:

Katedra św. Marii jest imponującym miejscem i jest doskonałym przykładem architektury gotyckiej. Jeśli więc chcesz zwiedzić katedrę, musisz zarezerwować bilety z dużym wyprzedzeniem.