Co zobaczyć w Katedrze Hoogstraten św. Katarzyny

Katedra św. Katarzyny w Hoogstraten jest najstarszym kościołem w Antwerpii. Kościół został zbudowany w 1235 roku z polecenia króla Henryka III. Katedra znajduje się przy słynnej Hoogstraat. Hoogstraat jest główną ulicą miasta. W tym artykule opowiemy o historii katedry i o tym, co warto tam zobaczyć.

Historia katedry

Katedra św. Katarzyny w Hoogstraten została zbudowana na polecenie króla Henryka III. Poświęcona była Najświętszej Marii Pannie i świętej Katarzynie Aleksandryjskiej. Katedra została wybudowana w 1235 roku i była pierwszym budynkiem, który powstał w Antwerpii.

Katedra jest przykładem architektury gotyckiej. Architektura ta znana jest również jako styl gotycki. W tym stylu budynek jest wykonany z kamienia i charakteryzuje się użyciem spiczastych łuków. Katedra jest bardzo znana z pięknych witraży.

Co warto zobaczyć w katedrze

Katedra św. Katarzyny w Hoogstraten jest najstarszym budynkiem w Antwerpii. Katedra ta została zbudowana w miejscu, gdzie wcześniej znajdował się kościół Świętej Walburgi. Kościół Świętej Walburgi był pierwszym chrześcijańskim kościołem, który został zbudowany w Antwerpii.

Stary kościół Świętej Walburgi znajduje się w tym samym miejscu co katedra. Tak więc, możesz odwiedzić stary kościół, jeśli odwiedzisz katedrę Hoogstraten St. Catherine.

Wnioski:

Katedra Hoogstraten St. Catherine jest najstarszym i najważniejszym budynkiem miasta. Jest to ważny budynek religijny, który przyciąga tysiące turystów z całego świata.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Katedrze Hoogstraten św. Katarzyny to możesz przeczytać poprzedni artykuł na tej stronie.