8 rzeczy do zrobienia w Lubece

Nie ma wątpliwości, że Lubeka jest najstarszym miastem w Niemczech i najpopularniejszą destynacją turystyczną w Szlezwiku Holsztynie. Historia miasta sięga początków XII wieku, kiedy to zostało ono założone jako wolne miasto cesarskie przez księcia Saksonii, a następnie zostało podbite przez Niemców i było rządzone przez królów Świętego Cesarstwa Rzymskiego.

Starówka miasta została całkowicie zachowana i jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto podzielone jest na cztery części, a mianowicie na część północną, południową, wschodnią i zachodnią. Północna część jest najbardziej interesująca, ponieważ została nazwana “najstarszą i największą ulicą handlową Europy”.

Oto 8 najlepszych rzeczy do zrobienia w Lubece:

1. Odwiedź Stare Miasto

Jest to najpopularniejsza atrakcja Lubeki i ludzie z całego świata przyjeżdżają tu, aby poznać historię i kulturę tego pięknego miasta.

2. Odwiedź Katedrę Najświętszej Marii Panny

Jest to najbardziej znany kościół w mieście i został zbudowany między 14 a 15 wiekiem.

3. Wybierz się na pieszą wycieczkę po Starym Mieście

Najbardziej znaną rzeczą do zrobienia w Lubece jest spacer po starym mieście. Ulice miasta są wypełnione architekturą z XVIII i XIX wieku.

4. Poznaj ulice handlowe Starego Miasta

Jedną z największych atrakcji miasta są jego ulice handlowe. Najsłynniejsza z nich nosi nazwę Rote Buchhandlung, co oznacza Czerwoną Księgarnię.

5. Poznaj muzea

Jeśli jesteś miłośnikiem historii, to koniecznie powinieneś odwiedzić różne muzea w mieście. Niektóre z najbardziej znanych to Kunsthalle, Museum für Kunst und Gewerbe i Muzeum Lubeki.

6. Wybierz się na wycieczkę statkiem

Jest to jedna z najbardziej popularnych aktywności, którymi można cieszyć się w Lubece. Możesz wybrać się na przejażdżkę łodzią po rzece Trave. W ten sposób można dotrzeć do średniowiecznego hanzeatyckiego miasta Warnemunde, a stamtąd zwiedzić lubecki port.

7. Wybierz się na wycieczkę rowerową

Zakochasz się w mieście podczas jazdy na rowerze. Jeśli chcesz spróbować czegoś nowego, możesz wypożyczyć rower i zwiedzić miasto.

8. Odwiedź centrum życia morskiego w Lubece

Jeśli jesteś fanem życia morskiego, powinieneś koniecznie odwiedzić to akwarium.

Wnioski:

Tak więc, to jest 8 najlepszych rzeczy do zrobienia w Lubece. Podałam Wam również listę niektórych atrakcji w mieście.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii Lubeki, powinieneś obejrzeć ten film. Podzieliłam się również kilkoma faktami na temat miasta.