Kościół Wniebowzięcia NMP w Bielawie

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie został wybudowany w XV wieku jako kościół parafialny. W połowie XVIII wieku kościół został odnowiony i dodano barokowy ołtarz oraz drewnianą ambonę.

Kościół znajduje się w pobliżu centrum Bielawy na niewielkim placu zwanym “Pocztą”, a adres kościoła to NIP 2/15.

Historia kościoła

Historia kościoła sięga XIV wieku, kiedy to wybudowano pierwszą parafię i nadano jej nazwę “Matki Boskiej”. Nowy kościół parafialny został wybudowany w XIII wieku.

Pierwszy kościół został rozebrany i odbudowany w XV wieku.

Po rozbiórce starego kościoła, w połowie XVI wieku wybudowano obecny kościół, który jest poświęcony Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny.

Kościół jest budowlą barokową z dwiema wieżami dzwonniczymi.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we wsi Bielawa posiada piękne wnętrze, które jest ozdobione freskami i malowidłami. We wnętrzu kościoła znajdują się również organy piszczałkowe.

W kościele znajdują się następujące kaplice:

Św. Antoniego z Padwy

św. Jana Chrzciciela

św. Agaty

Św. Mikołaj

Św. Sebastian

Św. Barbara

Święty Jerzy

Jerzy i smok

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie ma wspaniałą historię. Pierwotna świątynia była budowlą gotycką z trzema nawami i nawą.

Kościół znajduje się w sercu małego miasteczka, co jest powodem, że znajduje się w nim kilka atrakcji, takich jak dzwonnica i sam dzwon.

W pobliżu kościoła znajduje się ładny park i jest to świetne miejsce, do którego można się udać, jeśli odwiedzasz kościół.

Kościół jest bardzo popularny wśród lokalnych mieszkańców i turystów.

Co warto zobaczyć w kościele

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie jest pięknym kościołem z wyjątkowym wnętrzem. Kościół znajduje się w małej miejscowości w Polsce i jest bardzo piękny.

Kościół ma piękne wnętrze i jest ozdobiony obrazami i freskami. Wewnątrz kościoła znajdują się również organy piszczałkowe.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Bielawie jest kościołem katolickim o ładnym wnętrzu i ciekawej architekturze.

Kościół ma piękny wygląd zewnętrzny, a wnętrze jest również bardzo piękne.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie jest popularnym kościołem w miejscowości Bielawa. Jest to piękny i ciekawy kościół.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie ma piękne wnętrze i ładny widok.

Kościół posiada wiele ciekawych detali, takich jak piękne malowidła i freski.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie to wspaniały kościół w