Katedra we Fryburgu Bryzgowijskim Historia, lokalizacja i dlaczego warto ją odwiedzić

Pierwszą rzeczą, która przychodzi nam do głowy, gdy słyszymy nazwę Fryburg Bryzgowijski jest drużyna piłkarska. Tak, niemiecka narodowa drużyna piłkarska, która ma swoją siedzibę w tym mieście. Ale co jeszcze czyni to miasto wyjątkowym? Miasto Fryburg słynie ze swoich zabytków i architektury. Dziś podzielę się z Wami kilkoma ciekawostkami na temat tego miejsca i dlaczego zasługuje ono na odwiedzenie przez każdego.

Historia Fryburga Bryzgowijskiego

W roku 782 n.e. Karol Wielki został koronowany na króla Franków. Jednak prawdziwym królem, który rządził tym regionem był Ludwik Pobożny. Rządził on całym królestwem ze swojej stolicy w Akwizgranie. W roku 911 saska cesarzowa Cunigunde została królową Francji. Była ona żoną króla Francji Ludwika Dziecięcego. Jednak po śmierci męża przeniosła się do Niemiec i przejęła kontrolę nad królestwem Franków.

Była pierwszym monarchą, który rządził całym królestwem i stała się bardzo ważną osobą w historii Niemiec. W roku 962 cesarz Otton I przeniósł swój dwór do miasta Freiburg i został pierwszym cesarzem Niemiec. Po śmierci Cunigundy przejął on kontrolę nad całym królestwem i został drugim cesarzem Niemiec.

W roku 1133 Święty Cesarz Rzymski Lothair II koronował króla Niemców i został trzecim cesarzem Niemiec. Po śmierci Świętego Cesarza Rzymskiego miasto zostało zniszczone przez wojska króla Francji.

Po zniszczeniu miasta Fryburg Bryzgowijski został nazwany katedrą. W roku 1479 miasto zostało zniszczone przez Turków. Mieszkańcy miasta stracili cały swój dobytek i zostali zmuszeni do zamieszkania w pobliskich lasach.

Dlaczego warto odwiedzić Fryburg Bryzgowijski

Głównym powodem, dla którego warto odwiedzić miasto jest zobaczenie pięknych i zachwycających katedr i kościołów. Najbardziej znanym kościołem jest katedra we Fryburgu. Katedra jest jedną z najpiękniejszych i największych katedr gotyckich w Niemczech. Katedra była trzykrotnie przebudowywana.

W roku 992 została wybudowana pierwsza katedra. Budowa trwała 12 lat i została zniszczona przez wojska króla Francji. Druga katedra została zbudowana w roku 1132 i trwała kilka lat. Po pożarze wybudowano trzecią katedrę. Budowa trwała prawie 40 lat i została ukończona w roku 1457.

Katedra we Fryburgu Bryzgowijskim jest bardzo dobrze utrzymana i czysta. W muzeum katedry można znaleźć wiele informacji na temat katedry. W katedrze można również obejrzeć słynną operę. Opera ta nosi tytuł “Madama Butterfly”.

Miasto jest również znane z bogatego dziedzictwa kulturowego i sztuki. Miasto Fryburg słynie z muzeów, teatrów i różnych galerii sztuki.