Historia Kościoła Św. Klary, Sztokholm

Co warto zobaczyć w sztokholmskim kościele św. Klary

Jest wiele kościołów, które można odwiedzić w Szwecji, ale kościół św. Klary jest zdecydowanie obowiązkowym miejscem dla każdego turysty w Szwecji.

Kościół św. Klary jest drugim co do wielkości kościołem w Sztokholmie i znajduje się w samym jego sercu. Jest to piękne miejsce, które pozwoli Ci poznać historię kościoła i jego architekturę.

Będziesz miał również szansę zwiedzić witraże, galerię sztuki i obrazy, które zostały wykonane przez słynnych artystów, takich jak El Greco, Goya i Van Dyck.

Kościół St. Clair jest znany jako najstarszy kościół w Sztokholmie i jest poświęcony pamięci osoby, która została zamęczona.

Kościół St. Clair jest zbudowany na fundamencie, który został wykonany z kamieni wykopanych w starym Sztokholmie.

Historia kościoła St. Clair

Został zbudowany w latach 1475-1523 i był pierwszym kamiennym budynkiem, w którym odbywały się nabożeństwa w Sztokholmie. Budowa rozpoczęła się, gdy król Gustaw Waza kupił ziemię od zakonnic z klasztoru dla swojej armii.

Kościół św. Klary był również pierwszym budynkiem, który został zbudowany przez szwedzkich królów. Po królach szwedzkich to właśnie w tym budynku odbywały się nabożeństwa, a parafianie mieli okazję zapoznać się z historią kościoła.

Co warto zobaczyć w sztokholmskim kościele św.

Jedną z głównych atrakcji kościoła są witraże. Kościół jest jednym z najbardziej znanych witraży w całej Europie.

Piękne okna znajdziesz na suficie, ścianach i froncie kościoła.

Witraże powstały z datków parafian. Datki te zostały również wykorzystane do budowy kościoła.

Jest też kilka innych galerii sztuki, które można zobaczyć będąc w kościele. Jest tam wiele wystaw sztuki i wiele ciekawych obrazów.

Wnioski:

Tak więc, to wszystko o sztokholmskim kościele św. Klary. Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post i jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, to zapraszam do komentowania poniżej.