Magiczne miasta Toskanii, które przeniosą Cię w czasie

Toskania jest jednym z najpiękniejszych regionów we Włoszech, znana przede wszystkim ze swojego urokliwego krajobrazu, wspaniałych winnic i wyrafinowanej kuchni. Jednak to magiczne miasta Toskanii, z ich urokiem i bogatą historią, potrafią przenieść Cię w czasie, zabierając Cię w podróż do dawnych czasów. Dziś zapraszamy Cię na wirtualną wycieczkę po niektórych z tych niesamowitych miejsc, które zapewne zostaną na zawsze w Twojej pamięci.

 1. Siena – Wieczne piękno historycznej architektury
  Siena, ze swoją średniowieczną zabudową, to jedno z najpiękniejszych miast w Toskanii. Głównym punktem turystycznym jest słynny plac Piazza del Campo, gdzie co roku odbywa się znane na całym świecie konno palio. Spacerując przez wąskie średniowieczne uliczki, możemy podziwiać wspaniałe wieże, pałace i gotyckie kościoły, takie jak Katedra w Sienie z freskami Pisaniego i Duccia, czy kościół San Domenico ze słynnym Krzyżem stworzonym przez Giunta Pisano.

 2. San Gimignano – Złota wieża Toskanii
  Toskania jest znana ze swoich wież, ale żadne z nich nie jest tak urocze jak te w San Gimignano. To średniowieczne miasto, znane również jako “średniowieczny Manhattan” z powodu swojej unikalnej panoramy z charakterystycznymi wieżami. San Gimignano słynie z wieży Rognosa, Salacchio i Chigi, ale najważniejsza jest słynna wieża Duomo – Torre Grossa, z której roztacza się niezapomniany widok na całe miasto.

 3. Volterra – Miasto upadłego imperium
  Volterra, niegdyś ważne miasto etruskie, później podbite przez Rzymian, to miejsce magiczne i tajemnicze. Spacerując po jego uliczkach, można poczuć atmosferę dawnych czasów i podziwiać dobrze zachowane ruiny rzymskie. Główną atrakcją jest akropol z jego potężnymi murami, Forum Romanum i Teatro Romano, które ożywają w wyobraźni.

 4. Pienza – Idealne miasto renesansowe
  Pienza, znane również jako “idealne miasto renesansowe”, jest niewielkim miasteczkiem pełnym wąskich uliczek, zabytkowych pałaców i pięknych kościołów. Główną atrakcją jest Piazza Pio II, która została zaprojektowana przez samego papieża. Spacerując po Pienzy, można podziwiać piękne widoki na toskańskie wzgórza i zasmakować lokalnych specjałów, takich jak pecorino, czyli owczy ser.

 5. Arezzo – Miasto sztuki i kultury
  Arezzo, znane przede wszystkim z filmu “Życie jest piękne” Roberto Benigniego, to miasto z bogatą historią i wieloma zabytkami. Głównym punktem turystycznym jest Katedra San Donato z jej imponującą fasadą i wspaniałymi freskami, ale Arezzo ma wiele więcej do zaoferowania, takie jak kościół San Francesco z freskami Piero della Francesca czy unique Cerkiew San Rocco.

 6. Lucca – Miasto drzew i murów
  Lucca, słynne z pomarańczowych drzew i dobrze zachowanych murów obronnych, to must-see w Toskanii. Przeszłość miasta można odczuć w wąskich uliczkach i eleganckich pałacach, takich jak Palazzo Pfanner i Palazzo Mansi. Jednak najważniejsza jest katedra San Martino ze swoją imponującą fasadą i majestatyczną wieżą.

 7. Montepulciano – Miasto wina Vino Nobile
  Montepulciano, słynne ze swojego wina Vino Nobile, to miasto, które musisz odwiedzić podczas podróży po Toskanii. Znajduje się tu wiele wspaniałych kościołów, takich jak katedra San Biagio czy kościół Sant’Agostino, ale najważniejsze jest przemyślane miasto, w którym można poczuć ducha renesansu.

Podsumowując, magiczne miasta Toskanii przyciągają turystów swoją historią, architekturą i wyjątkowym urokiem. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem historii, kultury, architektury czy wina, Toskania nie zawiedzie Twoich oczekiwań. Przenieś się w czasie i odkryj te niesamowite miejsca, które z pewnością zostaną w Twojej pamięci na długo.