Bazylika San Gaudenzio Historia

W roku 1555 papież Paweł IV stworzył nową bazylikę w sercu Mediolanu. Był to pierwszy raz, kiedy bazylika została zbudowana w sercu miasta. Bazylika jest najstarszym kościołem w regionie Lombardii i znajduje się w pobliżu Piazza del Duomo. Nazwa bazyliki to Basilica of San Gaudenzio i jest ona poświęcona patronowi Novary.

Bazylika San Gaudenzio

Kościół ten jest jednym z najbardziej znanych kościołów miasta. Znajduje się w środku miasta, więc jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Novarze. Jest arcydziełem sztuki i architektury i stanowi doskonały przykład włoskiego stylu barokowego. Kościół jest jednym z największych na świecie.

Historia Bazyliki San Gaudenzio

Bazylika powstała w 1555 roku i została zaprojektowana przez architekta Giuseppe Piermariniego. Był to pierwszy raz, kiedy bazylika została zbudowana w sercu miasta. Powodem tej decyzji była chęć promowania jedności miasta. Kościół został konsekrowany w 1610 roku, a nazwa bazyliki została zmieniona na Basilica of San Gaudenzio. Budowa została rozpoczęta przez biskupa Novary.

Cechy architektoniczne Bazyliki San Gaudenzio

W bazylice znajduje się wiele różnych elementów architektonicznych. Znajdziesz tu marmurowe posągi, obrazy, rzeźby, mozaiki, kolumny, obrazy i freski. Ołtarz główny jest jednym z największych ołtarzy na świecie.

Wnioski:

Tak więc, jeśli odwiedzasz Novarę to z pewnością odwiedzisz ten kościół. Bazylika jest jednym z najlepszych przykładów sztuki i architektury Włoch.