Top 6 rzeczy do zobaczenia w katedrze w Manizales

Manizales to stolica departamentu Caldas w Kolumbii, gdzie znajduje się katedra. Nie ma wątpliwości, że jest to miejsce, które należy odwiedzić, jeśli chcesz poznać historię Manizales.

Jest to budynek architektoniczny, który stanowi atrakcję dla turystów i mieszkańców Manizales. Katedra jest otoczona pięknym ogrodem, który czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną dla turystów.

Katedra jest głównym budynkiem religijnym Manizales i ma piękną fasadę, która ma piękny łuk z rzeźbami Matki Boskiej i św. Ignacego.

Znajduje się tam dzwonnica, która została nazwana na cześć Ojca Serafina Salguero, który był znanym księdzem z Manizales i autorem pierwszej książki o mieście Manizales. Dzwony dzwonnicy są bardzo wyjątkowe, ponieważ mówi się, że te dzwony zostały wykonane ręcznie i są najstarsze w Kolumbii.

W kościele znajdują się trzy ołtarze, a najważniejszym z nich jest ołtarz Trójcy Świętej. Mówi się, że ten ołtarz został zbudowany w 1786 roku i jest jednym z najważniejszych ołtarzy w kościele.

Katedra jest jedynym kościołem w departamencie, który nadal jest używany do kultu publicznego i jest to wspaniałe miejsce do odwiedzenia dla turystów.

Istnieje wiele atrakcji turystycznych w Manizales, ale ten jest z pewnością jednym z najbardziej znanych.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł o “Top 6 Things To See At Manizales Cathedral”. Jeśli chcesz odwiedzić piękną katedrę, to mam dla Ciebie kilka wskazówek, które na pewno Ci pomogą.