Najpiękniejszy kościół w Brazylii. Katedra w Maringá 

Prawdą jest, że Katedra w Maringa jest najpiękniejszym kościołem w Brazylii. Kościół ten znajduje się w mieście Maringa w stanie Minas Gerais. Kościół ten został zbudowany przez Zakon Franciszkanów w XVI wieku i ma łącznie siedem naw. Kościół ten jest również znany jako Katedra Maringa, ponieważ jest siedzibą arcybiskupa Maringa.

Jest to pierwszy kościół w obu Amerykach, który został zbudowany z rodzimych materiałów takich jak drewno, cegła i kamień i był to pierwszy kościół, który wykorzystywał słońce jako źródło ciepła. Katedra ma unikalny styl architektoniczny, który został zainspirowany przez włoski renesans i został zaprojektowany przez francuskiego architekta. Kościół ten słynie z pięknych witraży, a także kopuła wykonana jest z białego marmuru.

Jest kilka ciekawych faktów związanych z tym kościołem, które powinieneś znać.

Przede wszystkim jest to największy kościół w Brazylii, a także trzeci co do wielkości na świecie po Katedrze św. Pawła w Londynie i Bazylice św. Piotra w Rzymie.

Katedra w Maringa jest również drugim co do wielkości kościołem na kontynencie latynoamerykańskim i jest czwartym co do wielkości kościołem na całym świecie.

Katedra w Maringa jest również drugim najczęściej odwiedzanym kościołem w całych Amerykach i jest trzecim najczęściej odwiedzanym kościołem w całej Ameryce Południowej.

Katedra w Maringa jest drugim co do wielkości kościołem w całych Amerykach i jest największym kościołem w stanie Minas Gerais i jest drugim co do wielkości kościołem w brazylijskim stanie Minas Gerais.

Katedra w Maringá jest drugim co do wielkości kościołem w Ameryce Południowej i jest również największym kościołem w Brazylii i jest trzecim co do wielkości kościołem w całej Ameryce Łacińskiej.

Katedra w Maringá jest również trzecim największym kościołem na świecie i jest drugim największym kościołem w całej Ameryce Łacińskiej i jest również największym kościołem w obu Amerykach.

Katedra w Maringá jest największym kościołem w obu Amerykach i jest największym kościołem w całej Ameryce Południowej i jest trzecim największym kościołem w całej Ameryce Łacińskiej.

Katedra w Maringá jest drugim co do wielkości kościołem w całej Ameryce Łacińskiej i jest największym kościołem w obu Amerykach i jest również trzecim co do wielkości kościołem na świecie.

Katedra w Maringá jest również największym kościołem w całej Ameryce i jest największym kościołem w obu Amerykach.

Katedra w Maringá jest trzecim największym kościołem w obu Amerykach i jest największym kościołem w całej Ameryce Łacińskiej.

Katedra w Maringá jest drugim co do wielkości kościołem w obu Amerykach i jest również największym kościołem w obu Amerykach i jest również trzecim co do wielkości kościołem na świecie.

Katedra w Maringá jest również największym kościołem w obu Amerykach i jest drugim największym kościołem w obu Amerykach i jest również trzecim największym kościołem na świecie.