Katedra Świętej Zofii w Lendinarze historia

Miasto Lendinara położone jest w południowej części Włoch. Jest to jedno z najpiękniejszych miast we Włoszech. Mieszkańcy Lendinary nazywani są “Lentini”, są też znani jako “Cattolici”. Liczba mieszkańców Lendinary wynosi około 40 tysięcy osób.

Katedra św. Zofii w Lendinarze historia

Pierwsza katedra została zbudowana w XI wieku. Później uległa zniszczeniu, a następnie została zrekonstruowana w XIII wieku. Pierwotna nazwa tej katedry to Mariacka. W połowie XV wieku katedra została całkowicie odnowiona. W 1656 roku katedrze nadano imię Matki Boskiej i nazwano ją Katedrą Mariacką.

W XVIII wieku odnowiono katedrę i wybudowano wieżę kościelną. W 1848 roku kościół został uszkodzony przez powódź, a następnie został naprawiony. W 1885 roku zainaugurowano działalność Katedry Świętej Zofii. Na początku XX wieku katedra została odrestaurowana, a wieża kościoła odnowiona. W 2004 roku katedra została ponownie odnowiona.

Do głównych atrakcji katedry należą:

Główne wejście:

Jest to główne wejście do katedry. Można tu zobaczyć złotą figurę Matki Boskiej. W pobliżu wejścia znajduje się duża dzwonnica. Posąg Matki Boskiej jest wykonany ze złota, a posąg ma ponad 300 lat.

Ołtarz główny:

Jest to główny ołtarz katedry. Jest on wykonany z marmuru, a posągi pochodzą z różnych krajów. Ołtarz główny jest również miejscem, w którym papież odprawia mszę.

Kaplica św. Anny:

W centrum katedry znajduje się kaplica św. Anny. W połowie XVIII wieku kaplica ta została wybudowana. W tym samym roku została ona odnowiona. Znajduje się w niej drewniana figura św. Anny, która ma ponad 100 lat.

Kaplice boczne:

W katedrze znajduje się wiele kaplic bocznych. Pierwszą kaplicą jest kaplica św. Jerzego. Ta kaplica znajduje się w środku katedry i została zbudowana w XII wieku. Następną kaplicą jest kaplica św. Mikołaja. Znajduje się ona w północnej części katedry i została zbudowana w XIII wieku.

Dzwonnica:

W katedrze znajduje się dzwonnica. Dzwonnica ma 60 metrów wysokości i jest znana również jako wieża katedry. Została zbudowana w XV wieku.

Wnioski:

Jeśli planujesz odwiedzić katedrę, to powinieneś zrobić plan przed wyjazdem do miasta. W internecie można znaleźć wiele informacji, a biuro turystyczne pomoże Ci dowiedzieć się więcej o historii miasta. Jeśli jesteś katolikiem i chcesz odwiedzić kościół to lepiej zrobić plan z wyprzedzeniem.