Historia Katedry w Mortegliano

Jeśli chcesz poznać historię katedry w Mortegliano, dowiesz się, że została ona zbudowana w XIII wieku przez franciszkanów. Znajduje się ona w centrum miasta i została zbudowana z marmuru i kamienia.

Katedra ma formę krzyża łacińskiego, a jej budowa rozpoczęła się w 1213 roku. W okresie budowy trwała 40 lat, aby ją ukończyć. Koszt budowy katedry wyniósł 2500 złotych monet. Głównym celem budowy tej katedry było upamiętnienie przybycia św. Franciszka.

Katedra w Mortegliano

Kościół ma kształt kwadratu, a kopuła otoczona jest czterema ścianami. W centrum dachu znajduje się kształt krzyża łacińskiego. Kopuła wykonana jest z cegły i pokryta jest złotą mozaiką. Kopuła jest najważniejszą cechą tej katedry, ponieważ jest to miejsce, w którym znajduje się figura Matki Boskiej.

W katedrze znajdują się różne sekcje, ale najbardziej znaną jest krypta. Krypta jest jedyną częścią katedry, która jest otwarta dla zwiedzających i jest to miejsce, gdzie przechowywane są szczątki świętych.

Wewnątrz katedry znajdują się dwie kaplice, które nazywane są Kaplicą Świętego Krzyża i Kaplicą Świętej Krwi. Kaplica Krzyża Świętego jest miejscem, w którym przechowywana jest relikwia Krzyża Świętego. Relikwia ta została przywieziona z Jerozolimy do Włoch w roku 1220.

Co warto zobaczyć w Mortegliano

Jeśli chcesz odwiedzić to piękne miejsce, to powinieneś wybrać się na spacer z centrum miasta i znajdziesz ścieżkę spacerową, która doprowadzi Cię do katedry. Ścieżka spacerowa będzie przyjemnością dla Twoich oczu, ponieważ jest pełna zieleni i kwiatów.

W pobliżu katedry znajduje się parking i dowiesz się, że jest to najlepsze miejsce do odwiedzenia tego miejsca.

Wnioski:

Ten artykuł powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć o Katedrze Mortegliano i co tam zobaczyć. Jeśli planujesz odwiedzić to miejsce, to musisz przyjść, aby dowiedzieć się wszystkiego o tej katedrze.