Katedra Niepokalanego Poczęcia w La Plata

Katedra Niepokalanego Poczęcia w La Plata to największy kościół rzymskokatolicki w Argentynie. Katedra została zbudowana w latach 1614-1650 i była pierwszą katedrą zbudowaną w Buenos Aires. W 1773 roku katedra została zburzona z powodu trzęsienia ziemi, które nawiedziło miasto i została odbudowana.

Obecna konstrukcja została zbudowana w 1694 roku przez jezuickiego architekta Alonso de Mercado. Budynek ten posiada styl neoklasyczny, który był inspirowany twórczością Michała Anioła. Budynek składa się z nawy głównej z dwoma nawami, transeptu oraz wieży przejazdowej.

Katedra jest jedną z najważniejszych i najpopularniejszych atrakcji turystycznych w mieście.

Co warto zobaczyć:

Katedra Niepokalanego Poczęcia znajduje się w historycznym centrum La Platy i jest trzecim co do wielkości kościołem w kraju. Została zbudowana w latach 1614 – 1650 i jest pierwszą katedrą zbudowaną w Buenos Aires.

Budowa tej katedry rozpoczęła się w 1614 roku i została zbudowana przez jezuitów. Projekt tego budynku jest dziełem jezuickiego architekta Alonso de Mercado.

Budynek ten ma styl neoklasyczny, który był inspirowany dziełem Michała Anioła.

W tej katedrze znajdują się dwa ołtarze, które warto odwiedzić. W głównym ołtarzu znajduje się obraz Matki Boskiej, a w drugim obraz Niepokalanego Poczęcia.

W nawie głównej znajdziemy również dużą rzeźbę, która poświęcona jest Matce Bożej Różańcowej. Rzeźba jest wykonana z miedzi i jest uważana za największą w Ameryce Łacińskiej.

Wnioski:

Katedra Niepokalanego Poczęcia w La Plata to budynek, który posiada bogate dziedzictwo architektoniczne. Jeśli chcesz zwiedzić miasto La Plata i odwiedzić jedno z najważniejszych miejsc w mieście, to nie powinieneś przegapić tej katedry.