Historia Wiednia Katedra św. Szczepana 

Historia Wiednia Katedra św. Szczepana jest drugim co do wielkości kościołem w Austrii i trzecim w Europie. Kościół znajduje się w mieście Wiedeń. Historia kościoła jest tak stara jak historia samego miasta. Katedra jest jednym z najstarszych i najważniejszych kościołów katolickich na świecie. Kościół został zbudowany w średniowieczu w stylu gotyckim. Katedra jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Wiednia.

Kościół został zbudowany w miejscu, w którym został koronowany pierwszy chrześcijański król. Dzięki temu kościół stał się najważniejszym centrum religijnym i politycznym w regionie. Po zniszczeniu kościoła przez Turków, miasto Wiedeń rozpoczęło odbudowę kościoła. Jednak projekt budowy został wstrzymany na kolejne 150 lat.

Kościół został odbudowany w XVIII wieku. Budowę rozpoczęto w 1726 roku, a zakończono w 1755 roku. Podczas przebudowy kościół został zaprojektowany jako krzyż łaciński z kopułą na szczycie.

W kościele wykonano Requiem Mozarta, a także w kościele pochowano jego serce.

W katedrze znajduje się ponad 50 kaplic, a wewnątrz kościoła znajduje się ponad 100 ołtarzy. Kościół posiada największe organy piszczałkowe na świecie.

Co zobaczyć:

Historia Katedry św. Szczepana

W kościele znajduje się wiele ciekawych rzeczy do zobaczenia. Od 1633 roku jest siedzibą arcybiskupów austriackich. Katedra jest również miejscem kultu dla rzymskich katolików i prawosławnych chrześcijan. W kościele znajduje się również kilka muzeów.

Jest to jedna z najstarszych katedr w Europie i jest to drugi co do wielkości kościół w Austrii i trzeci co do wielkości w Europie. Kościół jest również wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Katedra została zbudowana w formie krzyża łacińskiego z kopułą na szczycie.

Historia wiedeńskiej katedry św.

Historia kościoła zaczyna się już w V wieku. Pierwszy kamień został położony w 514 roku przez świętego Gebharda. W katedrze został konsekrowany pierwszy arcybiskup Austrii. Pierwszym arcybiskupem był święty Leopold, który był Saksończykiem. Pierwszy arcybiskup był również pierwszym świętym Austrii.

Kościół został zbudowany w miejscu, gdzie koronowano pierwszego chrześcijańskiego króla. Dzięki temu kościół stał się najważniejszym centrum religijnym i politycznym w regionie.

Po zniszczeniu kościoła przez Turków, miasto Wiedeń rozpoczęło odbudowę kościoła. Jednak projekt budowy został wstrzymany na kolejne 150 lat.

Kościół został odbudowany w XVIII wieku. Budowę rozpoczęto w 1726 roku, a zakończono w 1755 roku.

Podczas przebudowy kościół został zaprojektowany jako krzyż łaciński z kopułą na szczycie.

W katedrze znajduje się ponad 50 kaplic, a wewnątrz kościoła znajduje się ponad 100 ołtarzy.

Wewnątrz kościoła znajduje się kilka muzeów i można również odwiedzić kryptę kościoła.

Można