Historia kościoła św. Katarzyny w Osnabrück

Kościół św. Katarzyny w Osnabrück został zbudowany około XIII wieku. Mówi się, że budowa tego kościoła rozpoczęła się, gdy król Niemiec Henryk I (1106 – 1126) rozpoczął budowę tego kościoła. Kościół jest częścią rzymskokatolickiej diecezji Osnabrück i jest najbardziej znanym kościołem w Osnabrück.
Budowa tego kościoła została zakończona w 1212 roku i jest to pierwszy kościół, który został zbudowany po pożarze kościoła w 1187 roku. W tym czasie kościół nie miał iglicy, ale obecna została zbudowana w 1450 roku. Istnieje legenda, która mówi, że jeśli kobieta pójdzie do kościoła z pustym dzbanem, to w ciągu roku wyjdzie za mąż.

W 1317 roku zakończono budowę tego kościoła, który ma architekturę w stylu romańskim. W 1630 roku wieża tego kościoła została uszkodzona w wyniku ataku wojsk francuskich, ale później została odbudowana. Po ataku wojsk francuskich uszkodzone zostały również mury miejskie, co doprowadziło do zniszczenia drewnianego mostu kościoła.

Po ataku wojsk francuskich zniszczony został dach i główne wejście do kościoła, ale później został on odbudowany. Obecny dach tego kościoła składa się z dachówek i jest nazywany jako “dach ubogich”. W kościele znajdują się również dwa witraże.
Oryginalne witraże tego kościoła są uszkodzone. Mówi się, że oryginalne witraże zostały stworzone przez włoskiego artystę Guglielmo z Werony.
W tym kościele znajduje się figura świętej Katarzyny, ale nie jest to kopia oryginalnej figury. Posąg ten jest kopią oryginalnego, który został stworzony przez rzeźbiarza Antonio Rizzo w 1599 roku.
Istnieje również kopia oryginalnego obrazu tego kościoła. Mówi się, że oryginalny obraz został stworzony przez włoskiego malarza Andrea del Sarto w 1513 roku.

Z budową tego kościoła wiąże się kilka legend. Jedna z nich mówi, że chłopiec uratował zakonnicę, która została porwana przez Turków. Po uratowaniu zakonnicy chłopiec udał się do Rzymu, gdzie zmarł. Mieszkańcy Osnabrück wierzyli, że chłopiec był święty i nazwali ten kościół św. Katarzyną.
Z tym kościołem związanych jest kilka legend. Pierwsza z nich dotyczy kościoła Świętego Zbawiciela. Mówi się, że ten kościół jest pierwszym kościołem Osnabrück i jest też legenda o tym kościele. Mówi się, że pierwotna nazwa tego kościoła to Mariacka.
Mówi się również, że kościół ten posiada najstarsze organy w Europie. Organy w tym kościele są trzy manuałowe i są wykonane z drewna dębowego. Pierwsze organy tego kościoła powstały w XVII wieku i były własnością mnichów.
Kościół św. Katarzyny należy do rzymskokatolickiej diecezji Osnabrü.