Rostock Historia kościoła św. Piotra

Kościół św. Piotra jest najstarszym kościołem w Rostocku. Pierwszy kościół został zbudowany w 1073 roku i został zniszczony w czasie wojny trzydziestoletniej. Po wojnie wybudowano katedrę w Rostocku. Katedra została zniszczona podczas II wojny światowej. W końcu wybudowano obecny kościół.

Obecny kościół św. Piotra jest trzecim kościołem w Rostocku. Pierwszy kościół został zbudowany w 1073 roku. Drugi kościół został zbudowany w XII wieku i został zniszczony podczas wojny trzydziestoletniej. W 1706 roku w Rostocku wybudowano nowy kościół.

Co zobaczyć w kościele?

Jest wiele rzeczy, które można zobaczyć w kościele. Podam wam kilka najważniejszych punktów kościoła.

1. Freski

Jednym z najbardziej znanych fresków w kościele jest fresk Sądu Ostatecznego. Obraz został wykonany w 1526 roku i przedstawia Sąd Ostateczny. Obraz jest wykonany przez Hansa Leu i ma w sobie około 6 tysięcy malowideł.

2. Witraże

Okna w kościele są bardzo wyjątkowe. Jest tam wiele kolorowych okien. Każde okno ma inny temat, na przykład pierwsze okno to historia narodzin Jezusa. Następne jest historią Zwiastowania.

3. Relikwie

W kościele znajduje się kilka cennych relikwii. Najsłynniejszą z nich jest serce św. Jana Ewangelisty, które przechowywane jest w ołtarzu głównym.

4. Organy piszczałkowe

W kościele znajdują się organy piszczałkowe. Jest to jeden z najdroższych i największych organów piszczałkowych w Niemczech.

5. Ambona

Znana jest również jako ambona Świętego Piotra. Wykonana jest ze srebra i posiada około 1000 srebrnych i drewnianych rzeźb.

6. Chrzcielnica

Chrzcielnica jest jedną z najważniejszych części kościoła. Jest to święte miejsce, w którym odbywa się chrzest niemowląt.

7. Ołtarz

Ołtarz jest również szczególną częścią kościoła. Jest on wykonany ze złota i ma wiele kamieni szlachetnych.

8. Ławki

Ławki są bardzo wygodne i są bardzo popularne wśród ludzi.

Wnioski:

Kościół św. Piotra jest jednym z najbardziej znanych kościołów w Rostocku. Jest to bardzo popularny i piękny kościół dla wszystkich ludzi. Więc, jeśli jesteś fanem kościoła to musisz odwiedzić ten kościół i mieć szansę zobaczyć jego unikalną architekturę.