Historia Katedry w Liverpoolu

Historia Katedry w Liverpoolu sięga roku 1150 n.e. Katedra została zbudowana na miejscu starej rzymskiej fortyfikacji zwanej Lonsdale Fort. Fort ten został zbudowany na początku IV wieku i był używany jako baza dla sił rzymskich do obrony przed najazdami Piktów i Sasów.

Po podboju normańskim w 1066 roku, fort został ponownie ustanowiony jako centrum wojskowe i stał się znany jako Zamek Świętego Piotra. Pierwsza katedra została ufundowana na tym miejscu w 1150 roku przez króla Henryka II, a w 1549 roku została zniszczona w pożarze. Obecna katedra została zbudowana w 1703 roku.

Katedra posiada wiele bardzo ciekawych elementów, w tym unikalną Galerię Szeptów, w której dźwięk wędruje wokół kopuły.

Została ona zaprojektowana przez Johna Fostera, który zaprojektował również Liverpool Town Hall i Royal Liver Building. Katedra zawiera również wiele bardzo interesujących posągów, w tym posąg Jezusa Chrystusa.

Co zobaczyć w Katedrze w Liverpoolu

Katedra jest otwarta przez cały rok, a wejście jest bezpłatne. Za niektóre wystawy i usługi pobierana jest opłata, ale jest ona dość niedroga. Możesz płacić w funtach lub euro albo skorzystać z karty Oyster.

Katedra jest popularną atrakcją turystyczną i można ją zwiedzać o każdej porze roku. W lecie można również podziwiać piękne tereny i ogrody.

Porady dotyczące katedry w Liverpoolu

W Internecie dostępnych jest wiele informacji na temat katedry, w tym lista godzin otwarcia. Możesz również kupić bilety do Galerii Szeptów i sal wystawowych.

Katedra znajduje się w odległości krótkiego spaceru od centrum miasta i można do niej dojechać autobusem. Możliwe jest również skorzystanie z taksówki lub autokaru.

Katedra jest otwarta codziennie od 9.00 do 18.00.