Historia katedry św. Patryka w Melbourne

Katedra św. Patryka w Melbourne jest największym kościołem na półkuli południowej, jest siedzibą katolickiej archidiecezji Melbourne. Katedra znajduje się na południowo-wschodnim przedmieściu South Yarra.

Historia katedry św. Patryka

Katedra św. Patryka w Melbourne została zbudowana w 1877 roku przez architekta Jamesa Johnsona, który jest trzecim biskupem archidiecezji melbourneńskiej. Pierwszy kamień został położony 25 lutego 1876 roku, a kamień węgielny położył biskup McEnaney, drugi biskup Melbourne.

Katedra św. Patryka została konsekrowana 19 lipca 1878 roku przez arcybiskupa Hughesa. Katedra nosi imię świętego Patryka, patrona Irlandii. Katedra jest poświęcona wszystkim irlandzkim katolikom, którzy zostali wygnani ze swojej ojczyzny.

Została zbudowana, aby zaspokoić dużą liczbę irlandzkich katolików, którzy wyemigrowali do Melbourne pod koniec XIX wieku. Obecnie katedra jest centrum życia irlandzkich katolików w Australii.

Katedra św. Patryka

Katedra św. Patryka w Melbourne jest największym kościołem katolickim w Australii. Znajduje się na wschodnich przedmieściach Melbourne.

Katedra jest ogromnym budynkiem w stylu Gothic Revival. Posiada misterną konstrukcję i ma iglicę, która sięga do wysokości 60 metrów. Katedra jest największym kościołem w stylu Gothic Revival w Australii.

Katedra jest zbudowana w stylu wiktoriańskiego baroku. Ma okazałą konstrukcję, co czyni ją największym kościołem na półkuli południowej.

Zewnętrzna część katedry wykonana jest z szarego granitu. Wnętrze katedry wykonane jest z wapienia, marmuru i piaskowca.

Katedra Świętego Patryka w Melbourne jest katedrą rzymskokatolickiej archidiecezji Melbourne. Katedra ma ogromne zgromadzenie wiernych, którzy przychodzą do kościoła w każdą niedzielę.

Katedra jest popularną atrakcją turystyczną. Katedra znana jest z wyszukanych i wystawnych dekoracji oraz rzeźb, które znajdują się wewnątrz katedry. Najważniejszą cechą katedry jest jej masywna iglica.

Co można zobaczyć wewnątrz katedry

Katedra jest wypełniona dużą ilością posągów i obrazów. Katedra posiada ogromną kolekcję posągów świętych, świętych ludzi i innych przywódców katolickich.

W katedrze znajduje się wiele obrazów, które przedstawiają wiarę katolicką. W nawie głównej katedry można zobaczyć ogromny obraz Jezusa Chrystusa. Jest tam również obraz Matki Boskiej, który znajduje się z boku katedry.

Ołtarz główny katedry jest również bardzo imponujący. W ołtarzu głównym znajduje się ogromny posąg Jezusa Chrystusa. Posąg jest w kształcie krzyża i jest wykonany z włoskiego marmuru.

Katedra jest bardzo dobrze oświetlona i znajduje się w niej wiele żyrandoli. Żyrandole są w kształcie gwiazdy Zakonu Grobu Pańskiego.

Stoły chóru w katedrze są bardzo przestronne. Mogą pomieścić ponad 500 osób.