Co zobaczyć w Bazylice Niepokalanego Poczęcia w Aparecidzie

Aparecida to jedno z miejsc na świecie, do którego przybywają pielgrzymi w poszukiwaniu cudu. Bazylika Niepokalanego Poczęcia w Aparecidzie to kościół rzymskokatolicki znajdujący się w mieście Aparecida w stanie Pernambuco w Brazylii.

Bazylika została zbudowana w latach 1732-1759 na pamiątkę ukazania się na niebie Matki Boskiej 29 czerwca 1724 roku. Bazylika została zbudowana z polecenia João VI i posiada największą nawę na świecie. Uważa się, że nawa jest otwarta dla wszystkich pielgrzymów ze względu na obecność Matki Boskiej.

Bazylika jest symbolem Maryi Dziewicy i popularnym celem pielgrzymów, którzy podróżują do Brazylii, aby uczcić święto Wniebowzięcia. Jest to miejsce kultu dla katolików na całym świecie.

Jest trzecią najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną na świecie i przyciąga ponad dwa miliony osób rocznie. Bazylika znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i jest jedną z najbardziej znaczących struktur religijnych w Brazylii.

Oto 5 najlepszych rzeczy, które powinieneś zobaczyć podczas wizyty w Bazylice Niepokalanego Poczęcia w Aparecida.

1. Ikoniczna fasada

Fasada bazyliki jest słynnym przykładem architektury neoklasycznej. Została zbudowana w latach 1732-1759, a jej projektantem był architekt Pedro Amélia. Na fasadzie znajduje się Krzyż Łaciński, symbol Niepokalanego Poczęcia.

2. Ikoniczna nawa

Nawa jest największą nawą na świecie. Jest najważniejszym elementem bazyliki.

3. Posąg Matki Bożej z Aparecidy

Posąg Matki Bożej z Aparecidy jest repliką posągu, który pojawił się na niebie. Posąg ten wykonany jest z drewna i jest uważany za świętą relikwię.

4. Kościół Świętej Rodziny

Ten kościół jest repliką oryginalnego kościoła. Został zbudowany w XVI wieku i jest najstarszym kościołem w bazylice.

5. Cudowny obraz Matki Boskiej

Obraz Matki Boskiej jest repliką oryginalnego obrazu. Jest to drewniany posąg i jest to główny obiekt bazyliki.

Wnioski:

Wiesz, że Bazylika Niepokalanego Poczęcia w Aparecidzie jest popularnym miejscem turystycznym na świecie. Prawdopodobnie słyszałeś o jego słynnej ikonie dziewicy Maryi. Więc nie przegap szansy na odwiedzenie tej świętej bazyliki, jeśli planujesz odwiedzić Brazylię.