Historia kościoła św. Jana w Lüneburgu

Uważa się, że pierwszy chrześcijański kościół w Lüneburgu został zbudowany przez świętego Bonifacego około 695 roku. Został on jednak zniszczony przez pogański pożar w 870 roku. Obecny kościół św. Jana pochodzi z XIII wieku. Jest to kościół katolicki i uważany jest za najstarszy kościół katolicki w Niemczech.

Historia kościoła św. Jana w Lüneburgu

Kościół św. Jana w Lüneburgu był początkowo małym kościołem, ale w 1480 roku został rozbudowany i powiększony, aby pomieścić rosnącą liczbę wiernych. W 1517 roku wybudowano nowy kościół, który został zaprojektowany przez Hansa Vredemana de Vries.

Historia kościoła św. Jana w Lüneburgu

Historia kościoła św. Jana w Lüneburgu

Kościół został jednak ukończony dopiero w 1716 roku, a cały projekt kosztował około 800 000 Reichsmark. Przyczyną tak długiego czasu realizacji projektu był brak środków finansowych oraz brak wykwalifikowanych rzemieślników.

Historia kościoła św. Jana w Lüneburgu

Podczas budowy kościoła po raz pierwszy zastosowano drewnianą konstrukcję. W tej konstrukcji umieszczono również dzwon kościelny. Był on wykonany z gliny i został zainstalowany w 1608 roku.

Historia kościoła w Lüneburgu św. Jana

W dniu konsekracji po raz pierwszy zabrzmiały dzwony kościelne. Dzwony zostały wykonane przez Martina Dohra. Dwa największe dzwony zostały zawieszone na wieży, a pozostałe dwa mniejsze w bocznej części nawy.

Historia kościoła św. Jana w Lüneburgu

Kamień węgielny pod budowę kościoła został położony 22 września 1608 roku. Tego dnia do Lüneburga przybył cesarz Rudolf II i udzielił błogosławieństwa kościołowi. Prace przy budowie zatrzymały się na chwilę w 1629 roku, a kościół został poświęcony 8 października 1631 roku.

Historia kościoła w Lüneburgu św.

Kościół mieści około 1400 osób i jest największym kościołem w Lüneburgu. Kościół posiada chór i organy, które są wykonane z drewna. Posiada ołtarz główny i ambonę.

Historia kościoła w Lüneburgu św.

Kościół ten jest jednym z najbardziej znanych kościołów w regionie Lüneburga. Kościół ten zajmuje szczególne miejsce w historii Kościoła katolickiego. Jest jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w regionie Lüneburg.

Historia kościoła w Lüneburgu pw. św.

Historia kościoła św. Jana w Lüneburgu

Co zobaczyć w kościele św. Jana w Lüneburgu

W kościele św. Jana w Lüneburgu jest wiele rzeczy do zobaczenia, a my omówimy każdą z nich.

1. Dzwon kościelny

2. Drewniana konstrukcja, która utrzymuje dzwony