Historia katedry w Lubece

Katedra w Lubece została zbudowana z polecenia biskupa Konrada II w 1192 roku. Miał on pomysł, aby wybudować kościół w mieście, w którym mieszkał, ponieważ kościół był zniszczony. Katedra była pierwszą budowlą w stylu gotyckim w północnej Europie. Jest to jeden z największych kościołów w Niemczech i znajduje się na starym mieście w Lubece.

Katedra jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Lubece. Słynie z witraży i malowideł na ścianach chóru, nawy i transeptu. Znajduje się tu również wystawa “Architektura światła”, która przedstawia historię katedry.

Katedra jest również symbolem pokoju i tolerancji. W rzeczywistości katedra jest największym kościołem protestanckim w północnych Niemczech.

Co zobaczyć w Katedrze w Lubece?

Katedra w Lubece ma cztery wieże. Wieże nazwane są imionami świętych, więc wieże noszą imiona św. Piotra, św. Marii, św. Elżbiety i św. Pawła. Katedra ma dwie nawy i trzy przęsła.

W katedrze znajdują się również ogromne organy piszczałkowe. Organy piszczałkowe są największe w północnych Niemczech i mają ponad 12 000 piszczałek. Znajdują się tam również inne mniejsze organy.

W katedrze znajduje się kaplica zwana “Kaplicą Świętej Krwi”. Mówi się, że w kaplicy tej znajduje się relikwia krwi Jezusa Chrystusa. Kaplica jest również miejscem pochówku elektora Jana Jerzego III i jego żony Katarzyny z Brunszwiku.

Kaplica jest również symbolem pokoju i mówi się, że nikt nie może mieć konfliktu, gdy wejdzie do kaplicy.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się post o historii katedry w Lubece. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej katedrze to możesz wejść na oficjalną stronę internetową.