Co zobaczyć w Memorial Church of St John the Divine

Memorial Church of St. John the Divine jest jednym z najpiękniejszych budynków w Nowym Jorku. Jest on również znany jako największy budynek kościelny w mieście. Budynek został zbudowany w 1892 roku i jest poświęcony pamięci wielebnego Jana Boskiego.

Historia kościoła Memorial

Budynek został zbudowany przez firmę McKim, Mead and White, która była znana z wielkich i eleganckich projektów. Był to pierwszy kościół zbudowany przez tę firmę w latach 90-tych XIX wieku. Kościół Pamięci św. Jana Bożego jest strukturą przypominającą katedrę, która została zaprojektowana w stylu romańskim. Jest to trzeci najwyższy budynek kościelny w Nowym Jorku. Budynek składa się z głównego sanktuarium, chóru i dzwonnicy.

Wnętrze Kościoła Pamięci

Wewnątrz kościoła znajduje się mozaikowa podłoga, która składa się z tysięcy kawałków szkła. Wnętrze kościoła zostało ozdobione obrazami takich artystów jak John La Farge, Mary Cassatt i Ernest Flagg. Sufit składa się z witraży. Na ścianach znajdują się również dwa ogromne freski, które przedstawiają życie Jezusa Chrystusa.

Spira Memorial Church (Kościół Pamięci Spira)

Budynek został nazwany na cześć rodziny Spira. Rodzina Spira była dobroczyńcami kościoła. Był to również pierwszy i największy na świecie kościół, który jest budowany w całości przez kongregację. W budynku znajduje się również sala pamięci. Sala pamięci jest wykorzystywana do odprawiania nabożeństw żałobnych i innych funkcji religijnych.

Kościół Pamięci Spiry Najważniejsze informacje

Budynek został zaprojektowany przez architektów Richarda Morrisa Hunta i Stanforda White’a. Budynek jest uważany za arcydzieło amerykańskiej architektury. Budynek jest również jedną z najbardziej znanych struktur w mieście.

Wnioski:

Jeśli odwiedzasz Nowy Jork to musisz odwiedzić ten wspaniały Kościół Pamięci. Jest to jeden z najpiękniejszych kościołów w mieście. Więc, dlaczego czekać? Idź i ciesz się tym doświadczeniem.