Szalone festiwale na całym świecie, o których nie słyszałeś

Szalone festiwale na całym świecie, o których nie słyszałeś

Czy wiesz, że na świecie odbywa się wiele niesamowitych i szalonych festiwali, o których przeważnie nie słyszymy? Nie są one tak popularne jak np. Carnaval w Rio czy Oktoberfest w Monachium, ale ich unikalność i niezwykłość zasługują na uwagę. Dziś przedstawiamy Ci siedem takich niezwykłych festiwali, które z pewnością Cię zaskoczą.

  1. Festival of the Dead w Meksyku

Meksykańskie święto Dnia Zmarłych jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Festival of the Dead to jedno z najbardziej ekscytujących wydarzeń w ramach tego święta. W trakcie festiwalu ulice miast wypełniają kolorowe procesje, wystrzały petard i pokazy fajerwerków. Uczestnicy malują twarze na tradycyjne wzory i noszą kostiumy, nawiązujące do śmierci. Festiwal oferuje również występy artystyczne, koncerty i pokazy sztucznych ogni, które robią ogromne wrażenie na publiczności.

  1. La Tomatina w Hiszpanii

Jeśli lubisz ślizgać się po tarzającym się w pomidorach tłumie, to ta impreza jest dla Ciebie. La Tomatina to coroczny festiwal, który odbywa się w Valencii w Hiszpanii. Tysiące ludzi z całego świata zbiera się na ulicach tego miasta, aby wrzucać się nawzajem pomidorami. W trakcie festiwalu pomidory lecą z każdej strony, a uczestnicy mają mnóstwo zabawy. To jedno z najbardziej nietypowych i ekscytujących wydarzeń, o których nie słyszy się zbyt często.

  1. Underwater Music Festival na Florydzie

To festiwal dla miłośników muzyki i nurkowania. Underwater Music Festival odbywa się w wodach na Florydzie, gdzie nurkowie z całego świata mają okazję słuchać muzyki podczas swojego nurkowania. Muzyka odtwarzana jest za pomocą głośników specjalnie zainstalowanych w wodzie. Wyjątkowość festiwalu polega na połączeniu dwóch pasji – muzyki i nurkowania. Jeden z najciekawszych festiwali, które może zainteresować zarówno melomanów, jak i miłośników aktywności podwodnych.

  1. Up Helly Aa na Szetlandach

To niezwykłe i nietypowe wydarzenie odbywa się w Lerwick na Szetlandach. Up Helly Aa to festiwal ognia, który odbywa się pod koniec stycznia każdego roku. Uczestnicy ubrani w tradycyjne kostiumy wikingów niosą przez miasto pochodnie, które następnie wrzucane są do specjalnie zbudowanej łodzi w kształcie wikinga. Na zakończenie odbywa się spektakularne spalenie tej łodzi, przy akompaniamencie fajerwerków i śpiewu. To wyjątkowe i zapierające dech w piersiach wydarzenie, które warte jest uwagi.

  1. Monkey Buffet Festival w Tajlandii

Tajlandia słynie z wielu religijnych i kulturowych festiwali, ale ten jest na pewno najbardziej niezwykły. Monkey Buffet Festival to festiwal organizowany na cześć małp. Tysiące turystów i lokalnych mieszkańców gromadzi się w miejscowości Lopburi, aby podziwiać pokaz jedzenia przygotowanego specjalnie dla małp. Na ulicach ustawiane są stoły pełne różnych przysmaków: bananów, orzechów i innych smakołyków, które małpy z łakomstwem pożerają. To wyjątkowe wydarzenie jest okazją do zobaczenia setek małp w jednym miejscu.

  1. Mud Festival w Korei Południowej

Jeśli lubisz zabawę w błocie, to ten festiwal jest dla Ciebie. Mud Festival odbywa się na plaży Daecheon w Korei Południowej. Uczestnicy bawią się w błocie, grają w piłkę nożną, ślizgają się na ślizgawkach i biorą udział w różnych konkursach. Festiwal oferuje także koncerty i różne atrakcje dla całej rodziny. To świetna okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i dobrej zabawy w spółce innych entuzjastów błota.

  1. Cheese Rolling Festival w Wielkiej Brytanii

Ten festiwal to dosłownie walczący o kawałek sera. Cheese Rolling Festival odbywa się co roku na wzgórzach Cooper’s Hill w Gloucestershire w Wielkiej Brytanii. Uczestnicy ścigają się w dół wzgórza, próbując złapać toczący się przed nimi kawałek sera. Wielu z nich tonie w błocie, ale to trzeba zaliczyć do zabawy. Festiwal przyciąga zarówno miejscowych, jak i turystów, i stanowi unikalne wydarzenie w brytyjskim kalendarzu festiwali.

Podsumowanie

Na świecie odbywa się wiele szalonych festiwali, o których przeważnie nie słyszymy. Festival of the Dead w Meksyku, La Tomatina w Hiszpanii, Underwater Music Festival na Florydzie, Up Helly Aa na Szetlandach, Monkey Buffet Festival w Tajlandii, Mud Festival w Korei Południowej i Cheese Rolling Festival w Wielkiej Brytanii to tylko niektóre z tych niezwykłych imprez. Jeśli chcesz przeżyć coś naprawdę nietypowego i zapierającego dech w piersiach, warto zainteresować się tymi wydarzeniami. Może warto odważyć się na przygodę i dołączyć do najbardziej szalonych festiwali na świecie?