Odkrywanie ukrytych plaż na wybrzeżu Amalfi

Odkrywanie ukrytych plaż na wybrzeżu Amalfi

Wybrzeże Amalfi to jedno z najpiękniejszych miejsc we Włoszech, które przyciąga tysiące turystów z całego świata. Oprócz znanych plaż i popularnych kurortów, to wybrzeże kryje również wiele ukrytych, mniej zatłoczonych rajskich miejsc. Jeśli marzysz o spokojnej atmosferze i niezakłóconym odpoczynku na plaży, oto lista najpiękniejszych ukrytych plaż do odkrycia.

  1. Spiaggia di Arienzo

Spiaggia di Arienzo to malutka plaża znajdująca się w mieście Positano. Choć jest nieco trudno dostępna, to zachwyca pięknym, białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą. Spacerując po wąskich uliczkach miasta, odkryjesz ukryty schodek prowadzący na plażę. To idealne miejsce na romantyczny piknik lub relaksującą kąpiel.

  1. Furore Fiordo

Furore Fiordo to unikalne miejsce, które oferuje nie tylko piękne plaże, ale również imponujące skały i malownicze klify. Plaża jest zlokalizowana wzdłuż prawdziwego fiordu, który powstał na skutek działalności wulkanicznej. Wyróżniają się tu nie tylko malownicze krajobrazy, ale również spokój i cisza, które możesz cieszyć się na prywatnej plaży.

  1. Spiaggia del Duoglio

Spiaggia del Duoglio to piękna plaża ukryta w małej zatoce. Choć nie jest łatwo dostępna, to spokojna atmosfera i piękne widoki sprawiają, że warto poświęcić trochę czasu na dotarcie tam. Plaża ma czarne, wulkaniczne piaski i jest otoczona porośniętymi roślinnością klifami. Jest to idealne miejsce na błogi relaks z dala od zgiełku i tłumu turystów.

  1. Marina di Praia

Marina di Praia to malutka plaża położona w urokliwej miejscowości Praiano. Choć jest jedną z bardziej popularnych ukrytych plaż, zachowała swoją uroczą atmosferę i spokojną aurę. Plaża jest otoczona skałami i czystą wodą, której kolor przyciąga uwagę. Jest to idealne miejsce na odpoczynek po długim dniu zwiedzania okolicy.

  1. Spiaggia del Nido d’Aquila

Spiaggia del Nido d’Aquila to plaża o unikalnym kształcie, przypominającym gniazdo orła. Zlokalizowana jest w gminie Conca dei Marini i jest idealnym miejscem dla miłośników spokoju i natury. Plaża jest kamienista, ale warta odwiedzenia ze względu na swoje niezwykłe położenie i piękne widoki.

  1. Spiaggia di Santa Croce

Spiaggia di Santa Croce to plaża malowniczo położona w Malemo. Znajduje się ona na końcu malutkiego wąwozu, co sprawia, że jest niezwykle kameralna i spokojna. Otoczona klifami i bujną roślinnością, ta plaża jest wymarzonym miejscem na relaks i oderwanie się od trosk codziennego życia.

  1. Spiaggia del Lannio

Spiaggia del Lannio to ukryta plaża, która znajduje się między popularnymi miejscowościami Amalfi i Atrani. Dostępna tylko drogą wzdłuż wybrzeża, plaża oferuje piękne widoki na morze i góry. Choć nie jest zbyt duża, to jej urok i spokój z pewnością skradną twoje serce.

Podsumowując, wybrzeże Amalfi to nie tylko znane kurorty i popularne plaże. To również ukryte, paradyskie miejsca, które czekają, aby je odkryć. Spiaggia di Arienzo, Furore Fiordo, Spiaggia del Duoglio, Marina di Praia, Spiaggia del Nido d’Aquila, Spiaggia di Santa Croce i Spiaggia del Lannio to tylko niektóre z nich. Niech te magiczne plaże staną się celem twojej podróży, gwarantując niezapomniane wspomnienia i wspaniałe doświadczenia.